İranlıların Davos'u Bu Yıl Türkiye'de

Petrokimya ürünlerinden gıdaya kadar birçok sektörde tanınmış 30’a yakın İranlı iş insanı, “Başarının Sırrı” adlı uluslararası bir kulübün organizasyonuyla temaslarda bulunmak için İstanbul'a geldi. Kulübün uluslararası düzeyde ticaret yapan 2 bin üyesi bulunuyor.


17.9.2021 21:09:00   Güncel


Başarının Sırrı kulübü, her dalda, İran’ın yerel ve uluslararası en yetenekli isimlerini bir arada toplayan, kendi dalında büyük başarılara imza atmış isimleri barındırıyor.

Grubun, Avrupa ve Amerika’da da bilim adamları ve girişimciler arasında büyük destekçileri var.

 ABD ambargolarına rağmen ülkeler arası ticareti artıran bu grubun üyeleri arasında İranlı tanınmış 30 iş insanı Türkiye’ye çıkartma yaptı.
 
7. çalıştayını İstanbul’da düzenleyen grup, bir nevi “İranlıların Davos”u olarak da tanımlanıyor.

 İran’ın ticaret örgütlenmesi olan ve cumhurbaşkanlığı destekli “Başarının Sırrı” kulübü, her yıl dünyanın farklı ülkelerinde workshop düzenleyerek, ikili ve heyet anlaşmaları da imzalıyor.  

18-19 Eylül 2021 tarihlerinde 10:00-18:00 saatleri arasında İstanbul Hilton Bomonti Otel’ de düzenlenecek tanışma programına Türkiye’den de birçok iş adamı katılıyor.  

Alternatif tıp, ilaç, giyilebilir teknoloji,bilişim, inşaat, madencilik, mücevher, tekstil, halı, petrokimya gibi birçok alanda İran’ın önde gelen iş insanlarının katıldığı panelin dikkat çeken misafirlerinden biri de Almanya vatandaşı olan ve yapay zeka alanında çalışan Körfez Bölgesi Ulusal Bilim Vakfı İcra Direktörü Prof. Randa Schrader.   

Halihazırda NASA’da danışmanlık yapan ve UNICEF’e birçok proje üreten Randa Schrader’in bioteknoloji ve davranışsal sağlık alanında da çalışmaları bulunuyor.

İran Cumhurbaşkanlığı tarafından da desteklenen Başarının Sırrı Kulübü’nün  başkanlık görevini ise, ülke medyasında “Altın Kadın” olarak tanınan, en başarılı girişimci kadın ödülü sahibi Yelda İsfendiyari yürütüyor.
Davos
İran
Türkiye

Yorumunu Gönder

Yorumlar