Anadolu Ajansı, Ezana Sansür Uyguladı!

Azerbaycan ordusunun Karabağ'ı Ermenistan işgalinden kurtarmasının ardından Şuşa'da okunan ezanda AA'nın uyguladığı sansür büyük tepki çekti.


16.11.2020 08:22:00   Güncel


Azerbaycan ordusunun Karabağ'ı Ermenistan işgalinden kurtarmasının ardından Şuşa'da okunan  ezanda AA'nın uyguladığı sansür büyük tepki çekti.

Anadolu Ajansı, Şuşa'da okunan ezanda Caferi inancına ait bölümler olan "Hayye ala hayril amel" ve "Aliyen veliyullah" sözlerinin geçtiği bölümleri kırparak yayınladı. AA'nın bu tavrı halkın yüzde 80'inden fazlasının Caferi olduğu Azerbaycan'da tepki çekti. Azerbaycan Türkleri tepkilerini sosyal medya uygulaması Twitter üzerinden gösterdi.

İlahiyatçı Yazar Cemil Kılıç da Twitter üzerinden tepki gösterenler arasındaydı. Kılıç paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Şuşa'da ilk ezan ve ilk cuma namazı görüntülerini izledim. Türkiye'de AA başta olmak üzere görsel basın ezana ve namaza ilişkin görüntülerde Caferi inancına ait kısımları özenle keserek veriyor. Yani böyle yaparak ne amaçlanıyor? Kardeşe sansür olmaz, yapmayın böyle, yapmayın!"
Azerbaycan
Şuşa
ezan

Yorumunu Gönder

Yorumlar