Putin: Rus Ordusu Adım Adım Donbass Topraklarını Kurtarıyor

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Army-2022 uluslararası forumunun ve Uluslararası Ordu Oyunları'nın açılış törenine katıldı.


15.08.2022 16:14:21   Dünya


Rusya lideri Vladimir Putin, Rus Silahlı Kuvvetlerinin belirlenen tüm görevleri net bir biçimde yerine getirdiğini, Donbass topraklarını adım adım kurtardıklarını söyledi.

Army-2022 uluslararası forumunun ve Uluslararası Ordu Oyunları'nın açılış törenine katılan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus ordusunun belirlenen tüm görevleri net bir biçimde yerine getirdiğini, Donbass topraklarını adım adım kurtardığını söyledi.

Putin, “Bugün özel askeri operasyon kapsamında askerlerimiz Donbass savaşçılarıyla birlikte görevlerini onurlu bir şekilde yerine getiriyor, Rusya için, Donetsk ve Lugansk halk cumhuriyetlerinde barışçıl bir yaşam için savaşıyor. Belirlenen tüm görevleri net bir biçimde yerine getiriyor, Donbass topraklarını adım adım kurtarıyor” diye konuştu.

‘Neo-Nazizm ve Rus düşmanlığının her türlüsüne sert tepki vermek görevimizdir’

Rus lider, “Nazizmin 20. yüzyılda insanlığı sürüklediği korkunç trajedinin dersleri unutulmamalı. İkinci Dünya Savaşı'nın milyonlarca kurbanının anısı karşısında olan görevimiz, tarihi çarpıtma girişimlerine sert tepki vermek, her türlü neo-Nazizm, Rus düşmanlığı ve ırkçılığın yayılmasına karşı koymaktır” ifadelerini kullandı.
Vladimir Putin
donbass
putin
toprak
rusya

Yorumunu Gönder

Yorumlar