Siyonist İşgal Güçleri Çok Sayıda Filistinliyi Esir Aldı

İşgal güçleri dün sabahın erken saatlerinden itibaren yine Kudüs ve Batı Şeria'da muhtelif bölgelere baskınlar düzenlediler. Baskınlarda en az 15 Filistinlinin gözaltına alındığı haber verildi.


17.05.2022 10:21:11   Ortadoğu


Yerel kaynakların verdiği haberlerde gözaltıların Batı Şeria'nın orta kesiminde yer alan Ramallah ve El-Bire bölgelerinde, kuzey kesimdeki Tulkerem, Cenin ve Kalkilya bölgelerinde ve güneydeki El-Halil ve Beytlahim bölgelerinde vuku bulduğu belirtildi.  

İşgal ordusu tarafından yapılan açıklamada, işgalci askerlerin Cenin'in El-Yamun ilçesine, aranan bir Filistinlinin gözaltına alınması için baskın düzenlemesi esnasında direnişçilerin baskıncı askerlere ateş ettikleri ancak herhangi bir yaralanma olayı olmadığı bilgisi verildi. Yamun'da gençler işgalci askerlere karşı durdu ve şiddetli çatışmalar meydana geldi.

 Direnişçi gençlerin ayrıca, işgal güçlerinin Selfit şehrinin kuzeyindeki Ariel yahudi yerleşim merkezine yakın bir askeri mevzilerine önce molotof kokteylleri attıkları ardından silahla ateş ettikleri ve sonra da bölgeden uzaklaşmayı başardıkları haber verildi. 

Geçtiğimiz ayın sonunda Ariel yahudi yerleşim merkezi girişinde işgal güçlerine mensup bir güvenlik görevlisi Filistinli direnişçiler tarafından öldürülmüş ve eylemi daha sonra Hamas'ın askeri kanadı durumundaki İzzettin Kassam Tugayları üstlenmişti. 

Filistin Enformasyon Merkezi

 
işgal
filistin
siyonist

Yorumunu Gönder

Yorumlar