İran'da Rafsancani'nin Yargılanması İçin İmza Kampanyası Başlatıldı

Faize Haşim’nin Batılı yetkililer tarafından İran İslam inkılabı muhafızlar ordusuna yönelik yaptırımı hakkındaki açıklamalarının ardından, merhum Ayetullah Haşimi Rafsancani’nin kızının yargılanması için bir elektronik imza kampanyası başlatıldı.


22.4.2022 07:25:00   Ortadoğu


Faize Haşimi’nin Batılı yetkililer tarafından İran İslam inkılabı muhafızlar ordusuna yönelik yaptırımı hakkındaki açıklamalarının ardından, merhum Ayetullah Haşimi Rafsancani’nin kızının yargılanması için bir elektronik imza kampanyası başlatıldı.

Fars Haber Ajansı Hukuk ve Yargı Dairesi Muhabirinin bildirdiğine göre Faize Haşimi geçenlerde Clubhouse’ta bir sanal toplantıda İran Devrim Muhafızlar Ordusuna batılı liderler tarafından yaptırım uygulanmasını isteyerek, “Muhafızlar Ordusunun kışlalara geri dönmesinin tek yolu, yaptırımlar altına kalmasıdır! Muhafızlar Ordusu tarafından İran toplumuna nasip olan ise olumsuz şeylerdir ve bir yerde durması gerekir” dedi.

Faize Haşimi’nin bu açıklamaları FHA muhataplarının sert tepkisi ile karşılaştı, öyle ki Faize Haşimi’nin bu açıklamaları nedeni ile yargılanmasını isteyerek bunun için kampanya başlattılar.

Faize Haşimi, eskiden Haşimi ailesinde kökü olan konuları açıklıyor

Onuncu dönem İslami Şura Meclis milletvekili, Mehdi ve Faize Haşimi’nin açıkladıkları konuların eskiden Haşimi ailesinde var olan ve zamanın gereksinimlerine uygun olarak daha önce kendileri ve ya başkaları tarafından tasarlanan konuları açıkladıklarını söyledi.

İslami Şura Meclisi 10. Dönem milletvekili Muhammed Rıza Melekşahi verdiği röportajda, İnşaat Yöneticileri Partisi üyesi olan Faize Haşimi Rafsancani’nin Devrim Muhafızları Ordusuna yönelik yaptırım ile ilgili sıra dışı açıklamalarına işaretle, Faize Haşimi’nin ilk kez nizama karşı durmadığını, Bahailer törenine katılan ve Amerika ile istikbar uşaklarına destek veren Faize gibi birinin, inkılap ve nizama karşı düşmanlar tarafından planlanan çizgide hareket ettiğini söyledi.

Faize Haşimi’nin düşmanca çalışmaları nedeni ile açıkça inkılap karşıtı bir unsur olduğunu ve inkılapçı kurumlarla karşı karşıya gelmeye çalıştığına işaret eden milletvekili Melikşahi, Mehdi Haşimi’nin 2009 cumhurbaşkanlık seçimlerin ardından yaşanan fitnedeki rolüne değinerek, onun da nizamı devirmek için bazı programları olduğunu, ara sıra onları gündeme getirdiğini söyledi.

Eski milletvekili Melikşahi, Haşimi ailesinin iktidarda olduğunda başka araçlar kullandığını, şimdi artık iktidardan uzak oldukları için başka yöntemlerle halkı kışkırtmaya çalıştıklarını ifade ederek, fakat halkın inkılap ve İslami nizama gönül bağladıklarını belirtti.

 
İran
Rafsancani
İmza Kampanyası

Yorumunu Gönder

Yorumlar