Suriye’de Amerikan Yağmasına Darbe

ABD güçlerine ait iki kamyonun Suriye’nin kuzey doğusunda saldırıya uğradığı bildirildi.


2.12.2021 08:20:00   Ortadoğu


 SANA haber ajansının bildirdiğine görei Amerikan güçlerine ait iki kamyon Haseke iline bağlı Malikiye bölgesinde yola yerleştirilmiş bombanın patlaması sonucu alev aldı.

Iraklı direniş gruplarına yakınlığıyla bilinen Sabereen News telegram kanalı da Amerikan güçlerine ait iki kamyonun Suriye’nin kuzeydoğusundaki el-Malikiye bölgesinde saldırıya uğradığını bildirdi.

SANA haber ajansına bilgi veren yerel kaynaklar, Amerikan güçleri için lojistik malzeme taşıyan iki kamyonun Malikiye bölgesinde Semelka sınır kapısı yakınlarında saldırıya uğradığını söyledi.

Haberde saldırının detaylarına ve kayıplara ilişkin ayrıntıya yer verilmezken, saldırının sorumluluğunu henüz üstlenen de olmadı.

Suriye basını geçtiğimiz hafta da Haseke kırsalında da halkınAmerikan güçlerine ait bir konvoyun geçişine izin vermediğini bildirmiş ve Amerikan güçlerinin geldikleri yöne geri dönmek zorunda kalışlarının görüntülerini yayımlamıştı.

SANA haber ajansı geçtiğimiz ay da Haseke kırsalındaki Amerikan güçlerinin işgali altındaki Harab el-Cir havalanına roket saldırısı düzenlendiğini hatırlattı.

ABD
, Suriye Demokratik Güçleri adlı grup aracılığıyla işgal altında tuttuğu Fırat’ın doğusunda Suriye halkına ait petrolü ve tahılı çalarak Irak Kürdistan Bölgesi’ne naklediyor.

ABD, Suriye’de yaptığı petrol ve tahıl kaçakçılığından elde ettiği gelirle Suriye Demokratik Güçleri adlı örgüte ekonomik fon sağlıyor.

 
Suriye’
Suriye
Amerika
Yağma

Yorumunu Gönder

Yorumlar