İşgal Rejimi Acil Durum Tatbikatı Düzenliyor

Siyonist haber kaynakları, rejimin işgal altındaki güney Filistin'de askeri bir tatbikat düzenlemeyi planladığını bildirdi.


13.10.2021 08:01:26   Ortadoğu


Times of Israel internet sitesine göre, rejimin Savaş Bakanlığı bugün işgal altındaki Filistin'in güney kesiminde acil durum tatbikatı yapacağını duyurdu.

Tatbikat sırasında bölge sakinlerinin olası roket saldırılarına karşı alarm vererek acil durum barınakları bularak saklanmaları bekleniyor. İşgal rejimi Savaş Bakanlığı, tatbikatla ilgili daha fazla ayrıntı vermedi.

Siyonist araştırmacı ve tarihçi Yossi Helivi geçtiğimiz günlerde Ma'ariu gazetesinde bir yazıda, işgal rejiminin savaşlarının "düşman tarlalarında" gerçekleştiğine dair önceki denklemin değiştiğini ve bir sonraki savaşın rejimin kalbinde yer alacağını yazmıştı.

Helivi, siyonist rejimin iç güvenlik tahminlerinin çoğunun, " Gushdan'dan Eilat'a tam anlamıyla yıkıcı bir savaş olacağını ve işgal rejiminin tüm bölgeleri binlerce roketin yanı sıra siyonist sınır kasabalarına karadan saldırılar yapılacağını’’ tahmin ettiğini söyledi.

Güvenlik raporları şöyle diyor, ‘ İran ve Filistinli grupların komutasındaki çeşitli tiplerde 250 bin füze Siyonist rejimi hedef alabilir. Şehirlere, kasabalara, askeri havaalanlarına, limanlara, güzergahlara, uzaktan kumanda sistemlerine, ordu üslerine ve ordu silah depolarına günde 3.000 füze ateşlenebilir.’

Helivi, "Bu tam bir savaş ama zamanlaması belli değil ve bu savaşın son on yılda Libya, Yemen, Irak'ta, Suriye'de ve Lübnan'da meydana gelen yıkım gibi 'İsrail devletinin' yıkımına yol açacağı açık" dedi.

Lübnan ağları yakın zamanda işgal altındaki Filistin'deki tahminlerin şunu gösterdiğini bildirdi: Hizbullah şu anda işgal altındaki Filistin'e füze atabiliyor ve şu anda 140.000 füzesi var ve bir günlük savaşta işgal altındaki topraklarına yaklaşık 3.000 füze ateşlemek mümkün.
Savaş Bakanlığı
filistin
tatbikat

Yorumunu Gönder

Yorumlar