Siyonist Güçler Kudüs'te Öğrencilere Saldırdı!

İşgal güçleri, Bessam Ebu Sebitan adlı bir gence lastik kaplamalı mermilerle saldırdı ve genç sol ayağından yaralandı.


22.9.2021 18:47:00   Ortadoğu


Yerel kaynakların görgü tanıklarına dayanarak verdiği bilgilere göre işgal güçleri, Et-Tur Erkekler Lisesi yakınında meydana gelen çatışmada Bessam Ebu Sebitan adlı bir gence lastik kaplamalı mermilerle saldırdı ve genç sol ayağından yaralandı.

Kaynaklar işgal güçlerinin aynı zamanda okul öğrencilerine saldırdıklarını ve bazılarını çok şiddetli bir şekilde darp ettiklerini dile getirdi.

Edinilen bilgilere göre Et-Tur beldesine baskın düzenleyen işgal güçleri öğrencilere okuldan çıktıkları esnada saldırdı ve şiddetli bir şekilde darp ettiler. Bu sırada ayağından lastik kaplamalı mermiyle yaraladıkları Bessam Ebu Sebitan'ı da, acılarından dolayı şiddetle bağırmasına rağmen sürükleyerek sorgulama merkezine götürdüler. İşgal güçlerinin Kudüs'te sabah saatlerinden beri bazı caddeleri kapattıkları ve bunun da özellikle okul öğrencilerini zor durumda bıraktığı aktarıldı.

Siyonist işgal güçleri bugün Yahudilerin Çardaklar Bayramı münasebetiyle "Ağlama Duvarı" adını verdikleri Müslümanlar tarafından Burak Duvarı olarak bilinen ve Mescidi Aksa'nın haremi içinde yer alan duvara ulaşmalarını kolaylaştırmak amacıyla bazı caddeleri Filistinlilere tamamen kapattı.


 
Siyonist
Kudüs
saldırı

Yorumunu Gönder

Yorumlar