Güçlü Türkiye İçin Yol Haritası

Mustafa İlker Yücel 29.12.2019 00:15:00

/Aydınlık

Dışişleri Bakanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi bugün toplanıyor.

Konu: Yeniden Asya!

Mevlüt Çavuşoğlu beş ay önce ilan etmişti: Asya çağını başlatıyoruz!

CHP ve HDP yönetimi dışında herkes kabul ediyor: Güvenliğimize yönelik tehdidin kaynağı ABD ve AB.

İç temizlik devam ediyor: PKK yığınak yapamadı. Gladyo, FETÖ temizliğiyle birlikte operasyon yapamaz duruma geldi.

Sınır temizliğinde durum: İkinci İsrail girişimini Rusya ve İran’la omuz omuza vererek bozguna uğrattık. Barzani’nin bölücü hamlesini Irak’la ittifak yaparak engelledik.

Başarının yöntemi: Diplomatik atak ve silahlı ittifak.

Mehmetçik PKK’yı etkisiz hale getirirken Suriye’nin de toprak bütünlüğünü korudu. Türkiye ve Suriye hızla diplomatik ilişkiyi başlatmalı ve her iki ülkenin önce sınır güvenliğini sağlayacak adımları atmalı sonra da ekonomik ilişkiyi planlamalıdır.

Dikkat: ABD Uygur kampanyası yürütüyor.

Amaç: Çin’le aramızı açmak.

Ak Parti ve MHP kurulan tuzağa düşmedi. İyi Parti, CHP, HDP burada da omuz omuza.

Yeni Cephe: Doğu Akdeniz.

12 ülkenin savaş gemisi birbirine bakıyor. Libya’yla yaptığımız anlaşmayı Mısır, Lübnan ve Suriye’yle de hızla yapmalıyız.

Ekonomide model: ABD ve AB mazlum ulusları borçlandırıp denetim altına alırken Asya ülkeleri paylaşarak büyüme modelini geliştiriyor.

Denenmiş yöntem: Atatürk döneminin kamu ağırlıklı ekonomi modeli başarı getiriyor. ABD’nin ekonomik yıkım tehditlerine ancak üretimle cevap verebiliriz. Üretimin ve teknolojide atılımın yükselen gücü artık Asya. Enerji güvenliğimizi de Asya ülkeleriyle sağlayabiliriz. Almanya ve Fransa da ABD tehditlerine rağmen Asya’ya yöneliyor.

Sonuç: ABD ve AB etnik ve yobaz bölücülüğü dayatıyor. Sınır güvenliğimizi tehdit ediyor. Sıcak parayla denetim kurmak istiyor ve Doğu Akdeniz’de karşımıza namlusunu dikiyor. Asya, tehdidi göğüslemenin, dayanaklar oluşturmanın ve üretimle gelişmenin merkezidir. Yeni bir dünya kuruluyor! Atatürk’ün 5 Mart 1922’de dediği gibi: “Asyai bir milletiz, Asyai bir devletiz!”