Meclis’te İntihar Girişimi: ‘Çocuklarım Aç’ Dedi, Üzerine Benzin Döktü

Hatay Valiliği önünde iş bulamayan bir vatandaşın ‘Çocuklarım aç’ diyerek kendini yakması sonrası benzer bir eylem Meclis önünde gerçekleşti.


13.2.2020 15:13:00   Güncel


TBMM Çankaya kapısı önünde bir vatandaş ‘Çocuklarım aç’ diyerek kendini yakmaya çalıştı. Meclis önündeki intihar girişimi polislerin araya girmesiyle son buldu.

Hatay Valiliği önünde iş bulamayan bir vatandaşın ‘Çocuklarım aç’ diyerek kendini yakması sonrası benzer bir eylem Meclis önünde gerçekleşti. TBMM Çankaya kapısı önünde bir vatandaş sabah saatlerinde kendini yakmaya çalıştı. Polislerin araya girmesiyle son bulan eylem sonrası kendini yakmaya çalışan vatandaşın gözaltına alındığı öğrenildi.

Bugün saat 09:15 civarı TBMM Çankaya Kapısı girişinde 35 yaşlarında bir vatandaş üzerine benzin dökerek “açım, çocuklarım aç!” diyerek intihar girişiminde bulundu.

Olayı anlatan görgü tanıkları "Bir kişi Çankaya kapısının Atatürk Bulvarına yakın bölümünde kendini yakacağını söyleyerek üzerine sıvı döktü. O esnada polisler üzerine atlayarak o kişiyi etkisiz hale getirdiler. Daha sonra Çankaya kapısının girişindeki polis noktasına götürdüler. Ardından çok sayıda ambulans geldi. Parasızlık nedeniyle eylem yaptığını söylüyordu" dedi.

Yeniçağ

Hatay Valiliği
intihar
‘Çocuklarım aç’
MECLİS

Yorumunu Gönder

Yorumlar