31.05.2020 02:56:29

O Doktora Ulaştık! Korona İçin İşte Altın Reçete!

İranlı doktorun altın reçetesinin uygulamasını öğrendik.


2.04.2020 14:04:00   Dünya


Haberini dün yayınladığımız İranlı doktorla görüşen muhabirimiz, o altın reçetenin nasıl uygulanması gerektiğini öğrendi.

İran’da Şehit Beheşti Üniversitesi Hastanesinde Enfeksiyon ve Mikrobiyoloji bölümünde hem modern tıp hem de alternatif tıp uzmanı olan Dr. Muhammed Fesihi'nin Koronavirüs tedavisinde en etkili  ilaç olarak duyurduğu reçete, bazı bitkilerin tek kullanımı veya karışımıyla oluşturuluyor.

O bitkiler ise hemen hemen her evde bulunan, zencefil, kekik, çörekotu  ve tarçın.

PEKİ, BUNLAR NASIL KULLANILIYOR?

Dr Fesihi, Corona teşhisiyle her gün 30’u aşkın hastayı yatırdıklarını veya  evde tedavi ettiklerini, her gün de bu rakama yakın hastanın iyileştiğini belirtiyor:

“… Günde 30 u aşkın hastamız var. Son 15 günde sadece 2 hastamız öldü. Bunlardan biri 80 yaşın üzerinde ve kan kanseri hastası olduğundan, daha önceden kullandığı kimyasal ilaçlar nedeniyle bünyesi çok zayıf düştüğünden, virüse yenildi, diğeri de yine yaşlı bir şeker hastasıydı ve kimyasal ilaç kullanıyordu. Bu 2’si dışında, buraya gelen bütün hastalarımızı iyileştirdik.
Öncelikle sabah kahvaltılarından soğuk mizaçlı yiyecekleri kaldırdık, peynir ve yoğurt yerine helva ve tahin verdik. Süt içecekse, balla verdik. Diğer öğün yemeklerinde de soğuk mizaçlı gıdaları 15 gün ertelemelerini veya bu bitkilerle dengelemelerini istedik.(Bu arada, sıcak mizaçlı gıdalara alerjisi olanların özel bakıma ihtiyacı oluyor). Tek yaptığımız şey, onlar için pişirilen her yemeğe biraz tarçın, biraz zencefil ve kekik eklemekti. Bazen sadece bunlardan birini, bazen 2, bazen de her 3 ünü yemeklerine kattık; bunu, yemeğin tadına göre belirledik (mesela etli yemek pişiriliyorsa her 3 ünü de kattık, çorbalarına bir gün tarçın, diğer gün zencefil ekledik ve kekiği de hep masalarında bulundurup yemeklerine ve salatalarına eklemelerini söyledik.
 Çaylarına her gün, mutlaka bunlardan birini ekledik, bir gün tarçın, diğer gün zencefil veya kekik..
 Kekik tek başına da çay gibi demlenip içilebilir. Bir bardak kaynar suya 1 tatlı kaşığı kekik dök, üzerini kapat, 5 dakika dem almasını bekle ve karıştırıp süzdükten sonra için ( kekik sizi rahatsız etmiyorsa, süzmenize de gerek yok) 
 Önemli olan, günlük gıdalarda bu 3’ lüden en az  birinin, mümkünse 3 ünün, dengeli oranda kullanılması (fazla ve aşırı kullanım, her şeyde olduğu gibi, bunda da hastaya dokunabilir)

GRİBİN BÜTÜN ÇEŞİTLERİNDEKİ HASTALARA NOT: 

-Peynir yiyecekseniz, mutlaka üzerine bol çörekotu serpin, veya kekik serpin, varsa, ceviz veya bademle yiyin.
-Yoğurt yenilecekse, asla sade yenilmemeli, KURU ÜZÜM VE CEVİZ, KEKİK VEYA NANE DE KARIŞTIRILARAK YENİLMELİ
-Her gün 2-3 defa tuzlu suyla veya karbonatlı suyla gargara yapın.
- Burnunuza günde 5-6 defa su çekerek yıkayın (abdestte yaptığınız gibi)
-Ellerinizi temizlemede sabun veya karbonatlı su en etken olanıdır”
 
Evet, Dr Fesihi’nin o altın reçetesi böyle.

İran’ın enfeksiyon hastalıkları alanında tanınmış en önemli hastanelerinden olan Şehit Beheşti Üniversitesi Hastanesinde uzman olan Dr. Fesihi yaptığı açıklamada, domuz gribiyle de aynı yöntemle mücadele ettiklerini belirterek şöyle konuştu: “Şu an bahsettiğim yöntemle domuz gribiyle mücadelede çok ciddi başarılar elde ettik. Üniversite yönetimi de resmi olarak bu başarımızı tescillemiş bulunuyor. Aynı yöntemle Covid-19 ile de büyük başarı sağladık. Amacımız İran’ın genelinde bütün hastanelerde bu yöntemin kullanılmasıdır. “

 

"İranlı Doktor Koronada En Etkili İlacı Buldu!" haberi için tıklayınız

iranlı doktor
bitkisel tavsiye
altın reçete

Yorumunu Gönder

Yorumlar

  • Ibrahim sağlam

    Allah razı olsun inşallah can üstat

  • Hollanda

    Böyle bir reçete var madem neden sahte içkiden ölen yüzlerce insanda kullanmiyor