Netanyahu'ya Karşı Gösteriler Siyonist Rejimi Kaygılandırdı

Irkçı rejim İsrail'de Netanyahu karşıtı gösteriler sürerken, gösterilerin büyümesi üzerine başbakan Netanyahu'nun evinin etrafında güvenlik tedbirleri olağanüstü düzeyde arttırıldı.


1.8.2020 16:12:16   Ortadoğu


El'Meyadin kanalına göre, Netanyahu karşıtı göstericilerin eylemleri havadan dronlar ve balonlarla saniye saniye gözetleniyor.

Terör rejimi İsrail'de,  hükümetin yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadeleyi kötü yönettiği gerekçesi ve hakkındaki yolsuzluk davası nedeniyle Başbakan Netanyahu’nun istifa etmesi talebiyle konutu önünde gösteri düzenledi. 

Siyonist basından Yedioth Ahranoth gazetesinin haberine göre, binlerce gösterici, Kovid-19'la mücadeleyi kötü yönetmekle ve yolsuzlukla suçladıkları Netanyahu aleyhine sloganlar attı. 

Öte yandan Netanyahu taraftarı bir grup gösterici ise Başbakan'a desteklerini ifade etmek için toplandı. Siyonist İsrail polisi, Netanyahu taraftarları ve muhalifleri arasında olası çatışmaları önlemek için alanda hazır bulundu. İşgal altındaki toprakların farklı kentlerinde geçen hafta da Netanyahu karşıtı gösteriler düzenlenmişti. Gösteriler iki haftadır devam ediyor.

Bu arada Netanyahu'nun yolsuzluklarını kınamak ve protesto için yapılan gösterilerin büyümesi ve yayılması üzerine işgal toprakların genelinde güvenlik güçlerinin göstericilere karşı şiddet kullandığı da bildiriliyor. 

/parstoday
El'Meyadin
netanyahu
israil
gösteri

Yorumunu Gönder

Yorumlar