Siyonist İsrail Yeni Bir Vahşete İmza Attı: Görüntüler İnfial Yarattı

İşgalci İsrail'in Gazze'de sürdürdüğü soykırımda insanlık sınırlarını aştı.


23.06.2024 11:11:21   Ortadoğu


Siyonist İsrail Gazze'de sürdürdüğü soykırımda insanlık sınırlarını aştı. Son olarak Gazze'de Şati Mülteci Kampı ile doğusundaki Tuffah Mahallesi'ne düzenlediği saldırılarda onlarca sivili katleden İsrail ordusu, işgal altındaki Batı Şeria'da akılalmaz bir vahşete imza attı. Yaralı bir sivili zırhlı araca bağlayıp gezdiren İsrail ordusunun o görüntüleri infial yarattı.

40 bine yakın masum sivili katleden Siyonist İsrail ordusunun yeni hedefi ise Batı Şeria oldu. Katil İsrail askerleri, işgal altındaki Batı Şeria'nın çeşitli bölgelerine düzenlediği baskınlarda 25 Filistinliyi daha gözaltına aldı.

Filistin Esirler Cemiyeti ile Filistin Kurtuluş Örgütüne bağlı Esirler ve Serbest Bırakılanlar Heyetinden yapılan ortak açıklamada, İsrail askerlerinin Batı Şeria'nın Cenin, Nablus, Ramallah, Tulkerim ve El Halil kentlerine baskınlar düzenlediği belirtildi.

Söz konusu baskınlarda aralarında eski tutukluların da bulunduğu 25 Filistinlinin daha gözaltına alındığı kaydedildi. İsrail askerlerinin baskınlar sırasında gözaltına aldığı Filistinlilere ve ailelerine yönelik şiddete başvurduğu, evlerine zarar verdiği ve doğrudan ateş açtığı ifade edildi.

Batı Şeria'da yürüttüğü baskınlarda kaydedilen görüntülerse kan dondurdu. Cenin'den çekilen Siyonist İsrail kuvvetlerinin, o anlarda bir sivili canlı kalkan olarak kullandığı ortaya çıktı.

El Cezire, İsrail ordusunun Cenin baskınında yaraladıkları bir sivili, Siyonist İsrail zırhlı aracına bağlandığını gösteren bir kayıt yayınladı.


 
Gazze
israil
işgal

Yorumunu Gönder

Yorumlar