Suriye ve Irak Sınır Noktasında Hareketlilik: Hava Saldırıları Düzenleniyor

Suriye topraklarına yeni hava saldırılarının gerçekleştirildiği belirtildi.


22.06.2024 15:04:14   Ortadoğu


Haber kaynakları, Suriye'nin Deyrizor ilinde, Irak sınırına yakınında bulunan Al-Bukemal bölgesine hava saldırıları düzenlendiğini bildiriyor.

Yerel kaynakların verdiği habere göre Suriye topraklarına yeni hava saldırıları gerçekleştirildi. Bu raporlar, saldırıların Suriye'nin Deyrizor ilinde sınıra yakına noktada bulunan Al-Bukemal'deki Al-Hammadaniya ve Al-Sukkariya bölgelerini hedef aldığını gösteriyor.

Bu kaynaklar ayrıca Al-Bukemal şehrinin batı tarafında önemli bir patlama yaşandığını belirttiler. Bu şehir Suriye ve Irak sınırına yakın konumda bulunup Irak ve Suriye direniş güçleri elinde bulunmaktadır. 

Söz konusu hava saldırılarının genellikle Siyonist rejim tarafından gerçekleştirildiği bilinmektedir. Son yıllarda, ABD de Suriye ve Irak topraklarında ve bu iki ülke arasındaki sınır bölgelerinde direniş gruplarının mevzilerini hedef almıştır.

Bölge medyaları yerel kaynaklara dayanarak bir insansız hava aracının Al-Bukemal'ın batı çevresindeki Al-Sukkariya köyüne saldırdığını ve büyük bir patlamaya neden olduğunu bildirdi.

Bu kaynaklar, söz konusu hava saldırısının neden olduğu olası can kayıpları veya zararları hakkında bilgi vermediler.
hava saldırıları
suriye
ırak

Yorumunu Gönder

Yorumlar