Ayetullah Hamanei: Düşman Hayal Kırıklığına Uğradı

İran İslam İnkılabı Lideri Ayetullah Ali Hamanei bugün Yargı Erki Haftası münasebetiyle Yargı Erki Başkanı Muhsini Ejei ve yargı mensupları ile bir araya geldi.


28.06.2022 18:24:00   Ortadoğu


İran İslam İnkılabı Lideri Ayetullah Ali Hamanei 1981 yılında yaşanan olaylara dikkat çekerek, “Düşman, son 40 yılda zaaflar ve eksikliklerimize umut bağlamıştı, ancak defalarca hayal kırıklığına uğradı. Düşmanın sorunu, bu hayal kırıklığının sırrını anlayamaması ve onu ayırt edememesidir. Düşman, İran İslam Cumhuriyeti’nin her seferinde bu kadar baskının yükü altından kalkabilmesinin nedenini anlamıyor” dedi.

Yargı Organı'nı ülkede etkili ve önemli bir sütun olarak nitelendiren Ayetullah Hamanei, yargı mensuplarına bir önceki yönetim döneminde hazırlanan dönüşüm belgesine göre hareket etmelerini istedi.

Yargı mensuplarına hitap eden Ayetullah Hamanei, bu organın yolsuzluğa karşı ciddi bir mücadele yürütmesi gerektiğini vurguladı.
Suç önlemenin Yargı Erki’nin diğer görevlerinden biri olduğunu dile getiren Ayetullah Hamanei, “Şehir ve köylerde arazi mülkiyetinin belirlenmesine ilişkin yasal yükümlülüğe uygun hareket edilerek arazi gaspı gibi suçların önüne geçilmelidir” ifadesini kullandı.

İran İslam İnkılabı Lideri Ayetullah Ali Hamanei ayrıca Yargı Erki ve yargı görevlileri arasındaki iletişimin önemine değindi.

Yargı Erki’nin halkın psikolojik güvenliğinden sorumlu olduğuna atıfta bulunan Ayetullah Hamanei, “Psikolojik güvenlik bir kamu hakkıdır ve Yargı Erki, sosyal medyada belirli veya kimliği belirsiz kişilerce yapılan yanlış açıklamalarla insanların rahatsız edilmesini engellemelidir” ifadelerinde bulundu.

Kamuoyunda fabrika sorunları ya da yasadışı el koyma gibi önemli ve çeşitli davaların açılmasına değinen Ayetullah Hamanei, her dosyanın sonuna kadar devam etmesi gerektiğini vurguladı.


 
Ayetullah Hamanei
Yargı Erki
İran

Yorumunu Gönder

Yorumlar