Siyonistlerin Üstünde Meçhul Uçaklar…

Hizbullah’ın yayın organı el-Menar televizyonu, ırkçı İsrail rejiminin işgali altındaki bölgelerin üzerinde uçan bir insansız uçağın görüntülerini yayımladı.


23.06.2022 10:51:00   Ortadoğu


Lübnan’dan yayın yapan Hizbullah’ın yayın organı el-Menar televizyonu, ırkçı İsrail rejiminin işgali altındaki toprakların Lübnan sınırına yakın bölgelerinde bugün sabaha karşı uçan meçhul insansız uçağın görüntülerini yayımladı.

Güney Lübnan’ın sınır bölgelerindeki ırkçı İsrail rejimi askerlerini izleyerek yaptığı haberleriyle tanınan el-Menar televizyonu muhabiri Ali Şuayb, İsrail üzerinde uçan ve kime ait olduğu bilinmeyen insansız hava araçlarını görüntülerini kişisel twitter hesabında da paylaştı ve İsrail rejiminin yerleşim merkezleri üzerinde söz konusu uçağın Lübnan’dan da görülebildiğini ifade etti.

El Menar televizyonunun haberine göre İsrail medyası da Lübnan sınırı yakınlarındaki kuzey bölgelerin hava sahasında uçan cisimler olabileceğini belirtmekle birlikte bu bilginin henüz doğrulanamadığını bildirdi.

Irkçı İsrail rejimi medyası, uçağa yönelik herhangi bir adım atılmadığını ve bölgedeki hayatın olağan şekilde devam ettiğini bildirdi. Ancak el-Menar televizyonu, yayımladığı görüntüler eşliğinde ırkçı İsrail rejimi ordusuna ait savaş uçaklarının olaydan sonra Lübnan sınırında uçuş yaptığını bildirdi.

Hizbullah, geçtiğimiz şubat ayında ırkçı İsrail rejiminin işgali altındaki el-Celil bölgesine bir insansız uçak göndermiş ve uçak 45 dakika kadar istihbarat toplama görevini yaptıktan sonra güvenle Lübnan’daki üssüne geri dönmüştü.

İsrail medyası, Hizbullah uçağının İsrail ordusunun radarları tarafından tespit edilemediğini ve hava savunma sisteminin uçağa müdahale edemediğini belirtmiş; daha sonra uçağı imha etmek üzere havalanan savaş uçakları ve helikopterlerin de 45 dakika boyunca İsrail hava sahasında uçan Hizbullah’ın casus uçağını düşüremediğini bildirmişti.

YDH
israil
iha
hizbullah

Yorumunu Gönder

Yorumlar