İran “Yoksullar Seferberliğiyle” Dünyanın En Büyük Tarım Koordinesine Hazırlanıyor

Dünyada tahıl sıkıntısının büyümeye başlayacağını belirten Besic Yoksullar Teşkilatı başkanı General Gulamrıza Süleymani, Cihad Bakanlığı ile büyük bir anlaşmanın yolda olduğunu açıkladı.


23.06.2022 08:04:00   Ortadoğu


Besic Yoksullar Teşkilatı ( Mustaz’aflar Seferberliği Teşkilatı) Başkanı Gulamrıza Süleymani, Cihat Bakanlığı ile büyük bir anlaşmanın yolda olduğunu belirterek, "Hükümetin koordinasyonuyla Türkiye'den tarımsal sorunları çözmek için bir halk hareketi oluşturacak bir Besic (Gönüllü Seferberlik)oluşturulacak. Üniversiteden çiftliğe. Bu konuda son yıllarda tarım camiasının seferber edilmesiyle çok güzel çalışmalar yapılmıştır.” İfadelerini kullandı.

Besic (Gönüllü Seferberlik)Yoksullar Örgütü başkanı General Gulamrıza Süleymani, Tahran, Karaj'daki Ziraat ve Doğal Kaynaklar Fakültesi'ndeki Ziraat Topluluğunun Besic (Gönüllü Seferberlik)Örgütü'nün yıldönümü anma töreninde, herhangi bir sorunu çözmenin gerekli koşulları yaratmayı ve kapasite geliştirmeyi gerektirdiğine dikkati çekerek, "Tarıma bakan çoğu insan, ülkemizdeki asıl sorunun tarım olduğuna inanıyor" dedi.

Sorunu çözmek için gerekli koşullar ve kapasiteler oluşturulmuş, rol yapma yolunda oluşturulması gereken kapasiteler dışında başka kapasiteler de sağlanmıştır.

Lider'in tarımda bilgiye dayalı fikirlerin gerekliliğine ilişkin emrine atıfta bulunarak, "Bilgiye dayalı fikirler ihtiyaca dayalı sürdürülebilirlik yolunda olabilir ve bizim tarımda bilgiye dayalı fikirlere ihtiyacımız var.  Temel ihtiyaçlarımız ülkede, İslam dünyası ve hatta dünya ülkeleri, tarım alanındadır ve bu geçen yıl Haziran ayından bu yana halkın şanlı bir seçim ve şanlı bir seçimde bulunmasıyla bu açık bir konu ve net ve hayati bir ihtiyaçtır. Bir halk hükümetinin seçilmesi, Ayetullah Reisi hükümetinin değişmesi için gerekli koşulların sağlanması, tarım alanında özellikle bilgiye dayalı olarak sağlandı.

 Besic (Gönüllü Seferberlik)Yoksullar Teşkilatı başkanı, "Hükümetin koordinasyonuyla üniversiteden çiftliğe tarımsal sorunları çözmek için bir halk hareketi oluşturmak için bir Besic (Gönüllü Seferberlik)oluşturulacak. Bu konuda büyük çalışmalar yapıldı. Son yıllarda Besic'in yardımıyla.Tarım düşünürlerinin bir meclisi haline gelebilir ve bu alandaki tüm düşünürlerin yardımıyla ülkede bir bilgelik hareketine ve genel bir değişim hareketine yol açabilir ve bu geciktirmek caiz değildir. “ şeklinde konuştu.

Teşkilatı başkanı “Çalışmanın yöntemi, bir sivil toplum kuruluşu olarak akılcı ve bilgiye dayalı planlar hazırlamak ve bunları uygulamaktır” dedi.

Yetkili, "Sulama yöntemleriyle ilgili olarak, ülkemize yılda 120 milyon metreküpü akış olmak üzere 450 milyar metreküp yağış düşüyor ve çıkarılan suyun % 85'i tarımda kullanılıyor ki bu da yüksek bir hacimdir. Bu sorunu yönetmek için 5 yıl boyunca tarım camiasının seferber edilmesiyle modelleme ve testler yapılmış ve test sonuçlarının hepsi olumlu çıkmıştır. Bu kapsamda 5 stratejik ürün olan buğday, arpa, mısır, pirinç ve kanolaya odaklanan Cihad Tarım Bakanlığı ile bu ürünlerin ve diğer 21 mahsulün verimlilik seviyesini artırmak ve seviyesini artırmak için büyük bir anlaşma içindeyiz. “ ifadelerinii kullandı.

Besic (Gönüllü Seferberlik)Örgütü başkanı şöyle devam etti: Ezilenlerin Besic (Gönüllü Seferberlik) Örgütü ve Devrim Muhafızları Kolordusu'nda, konunun önemi ve gıda güvenliğinin hayati önemi nedeniyle, Devrim Muhafızları'nın tarım alanındaki bazı stratejik merkezleri araştırılıyor ve tarım alanında çalışan Besic, İslam Cumhuriyeti'nde bir kuruluş olarak bu konuda bir misyona sahiptir.

Başta Elborz ili olmak üzere ülkenin tarım camiasının seferberlik kapasitelerine dikkat çeken Basij, "Basic sanayi, madencilik ve ticaret dahil olmak üzere çeşitli alanlarda faaliyet gösteriyor ancak en çok tarım, hayvancılık, hayvancılık ve ilgili diğer konulara dikkat ediliyor. gıda güvenliğine." Ülkenin tarım üniversitelerinde ve Alborz'da bu alanda birçok kapasite ve birçok bilimsel ve motive edici yetenek var ve bu alanda çalışkan çiftçiler var.

Yoksullar için Besic (Gönüllü Seferberlik) başkanı şunları söyledi: "Biz Besic'de devlet desteği gerektiren tarım alanında değişiklik yapmaya kararlıyız.  Bu dönüşümü tarım alanında uygulamanın yöntemi cihattır." cihatçı bir ruhla zafer ümidiyle sahada ilerleme ve bir sıçrama ve bu konuda kısa yollar kullanmalı ve kolaylıklar sağlamalıyız.

Süleymani, demokrasinin gerçekleşmesinin her alanda insanların kendi olması gerektiği anlamına geldiğini vurguladı ve şöyle devam etti "İslami demokrasi en ilerici demokrasidir ve tarımın sağlanmasında ve gıda güvenliğinde halk onların hükümdarı olmalıdır.Çiftçiler kararlı olmalıdır. Teknoloji profesörlerinin ve ilgili kolejlerin yardımıyla bu hareket başlayacak ve hükümetin de desteğini alacaktır. İran milletini bu büyük ve dönüşümsel projenin makro liderliğinde ve İran milletinin tarım alanındaki büyük hedeflerini harekete geçirmek için tarım alanında değişim hedeflerine yöneldik; bu hedeflere ulaşmak için planlı ve bilimsel çalışmalara sahip olmalıyız. , doğal kaynaklar ve gıda güvenliğinin kısıtlılığı bunu gerektiriyor.”

 
İran
Yoksullar Seferberliği
Tarım Koordinesi

Yorumunu Gönder

Yorumlar