"Bennett Hükümeti Filistinli Direnişçiler Yüzünden Düştü"

Yediot Aharanot gazetesinin yayınladığı bir analizde, İsrail Başbakanı Naftali Bennett hükümetinin düşürülmesinde, son dönemde Filistinli direnişçiler tarafından gerçekleştirilen feda eylemlerinin önemli etkisi olduğu iddia edildi.


22.06.2022 15:18:42   Ortadoğu


İsrailli gazetenin yayınladığı analizde, farklı çizgilerdeki siyasi partiler ve oluşumların anlaşmazlıklarını bir kenara koyup oluşturdukları koalisyonun, Filistinli direnişçilerin feda eylemleri gerçekleştirilmesi karşısında başarısız olduğu ileri sürüldü. 

Bennett'in başbakanlık koltuğuna oturduğu dönemde birçok büyük feda eylemi gerçekleştirildiğine dikkat çekilen haberde, bunun da Ortadoğu, İsrail ve Filistin meselesi konusunda önemli görüş ayrılıkları bulunan partilerin bir araya getirdiği siyasi oluşumların hesaplarını bozduğu dile getirildi. 

Haberde, koalisyonu oluşturan siyasi oluşumların derin siyasi fikir ayrılıklarını bir kenara koyarak, bütçe, ulaşım vs. gibi temel sorunların çözümü ve özellikle de Benyamin Netanyahu'nun iktidardan uzaklaştırılması amacıyla işbirliği içine girmeyi tercih ettikleri vurgulandı. 

İsrail işgal hükümetinin koalisyon ortakları Naftali Bennett ile Yair Lapid, 20 Haziran Pazartesi akşamı yaptıkları toplantıda, İsrail parlamentosu Knesset'i feshederek erken seçime gitme kararı almıştı. 
İsrail
filistin
direniş

Yorumunu Gönder

Yorumlar