Siyonist Yerleşimcilerden, Mescid-i Aksa'ya Baskın

Siyonist yerleşimciler, bir kez daha Mescid-i Aksa'ya baskın düzenledi.


18.05.2022 08:36:56   Ortadoğu


Filistin el Yevm'in haberine göre, Siyonist yerleşimciler bir Siyonist Haham'ın eşliğinde Mescid-i Aska'ya baskın düzenlediler.

Siyonistler, Mescid-i  Aksa'nın alvusuna girdikten sonra, İslam karşıtı sloganlar attılar.

Bu arada, Aşırı siyonist ve saldırgan ırkçı görüşleriyle öne çıkan Siyonist yerleşimci grupları bugün yine, Bayrak Yürüyüşü'ne iştirak ve işgal altındaki Kudüs'te yahudileştirme faaliyetlerine destek çağrıları yapmaya başladı.

Aşırı siyonist fanatik yahudi yerleşimci örgütlerinden Lehava'nın lideri Bentzi Gopstein, müntesiplerinden Mayıs ayı sonunda Eski Kudüs sınırları içinde düzenlenmesi planlanan yıllık Bayrak Yürüyüşü'ne katılmalarını istedi.

Fanatik ırkçı lider Gopstein çağrısında aynı zamanda Mescidi Aksa'nın sahası içinde yer alan Kubbetu's-Sahra'nın yıkılmasını istedi.

Yerleşimcilerin kendilerini, "Tapınak cemaatleri" olarak isimlendiren aşırı ırkçı kesimi Yahudilerin birtakım bayramlarını ve özel günlerini bahane ederek Mescidi Aksa'ya kalabalık gruplarla baskınlar düzenlenmesi çağrıları yapıyorlar.

İsrail işgal güçleri tarafından himaye edilen ve şımartılan yerleşimci fanatiklerin bütün bu baskınları Mescidi Aksa ve çevresinde büyük olaylar ve çatışmalar yaşanmasına neden oldu.
Filistin
baskın
Mescid-i Aska

Yorumunu Gönder

Yorumlar