Yahudi Tarihçi Rapkin: İsrail, Kurban Rolünü Oynayan Bir Suçlu

Kanada Montreal Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Yahudi Tarihçi “Yakup Rapkin” basına önemli açıklamalarda bulundu.


16.05.2022 13:30:40   Ortadoğu


Kanada Montreal Üniversitesinden Yahudi bir tarihçi, dünya topluluğunun siyonist İsrail’in Filistinlilere karşı saldırılarına önem vermediğini vurguladı.

Kanada Montreal Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Yahudi Tarihçi “Yakup Rapkin” basına verdiği bir demeçte, işgalci İsrail’in bir taraftan cinayet işlediği diğer taraftan da kurban rolünü oynadığını söyledi.

“Anadolu” haber ajansı muhabiriyle konuşan Rapkin ayrıca, işgalci İsrail’in kurban olduğuna ilişkin düşüncelerinden vazgeçip, kendi cinayet dosyalarıyla yüzleşmesi gerektiğini vurguladı.

Yahudi Tarihçi Rapkin’in ifadesine göre, işgalci İsrail ile Filistin arasında yaşanan gerginlikler yeni bir hadise değil ve İsrailliler yıllardan beri Filistinlilere karşı benzeri saldırılar düzenlemekteler.

“Siyonizm Zulmü Altındaki Yahudilik” kitabının yazarı Rapkin ayrıca “Son zamanlarda git gide şiddetlenen kriz, Filistin-İsrail tarihinde yaşanan acı olaylarının tekrarı demektir. Bu tarihte Siyonist İsrailliler uzun yıllardan beri Filistinlileri hep sindirmişler ve zor durumda bırakmışlardır” ifadesini kullandı. 
Kanada
Kanada Montreal Üniversitesi
Yahudi Tarihçi
israil

Yorumunu Gönder

Yorumlar