İsrailli İstihbaratçının Kişisel Bilgileri İfşa Edildi

İran konusunda siber casusluk faaliyetleri yapan İsrailli bir istihbarat yetkilisinin tüm kişisel bilgileri ifşa edildi.


18.11.2021 08:51:00   Ortadoğu


Fars Haber Ajansı, İran konusunda siber casusluk faaliyetleri yapan İsrailli bir istihbarat yetkilisinin tüm kişisel bilgilerini ifşa etti.

 Fars Haber Ajansının haberine göre söz konusu İsrailli istihbarat subayının adı “Ohad Zeidenberg.”

Ohad Zeidenberg, daha önce ırkçı İsrail rejiminin elektronik dinleme, izleme ve şifre çözme  konularındaki istihbarat birimi olan “Birlik 8200”de çalışıyordu. Bu birimde analist ve 62 kişilik bir birimin yöneticiliğini yapan Ohad Zeidenberg, iyi düzeyde Farsça biliyor.

İran konusundaki uzmanlığının yanı sıra bilişim tehditleri stratejisi, devletler (özellikle de İran) tarafından desteklenen bilişim tehditleri, yapay zeka, uydurma haber altyapısı tasarlama, siber güvenlik ve zararlı yazılım konularında da uzman olan Ohad Zeidenberg, eskiden Clear Sky adlı firmada da İranlı hackerlerin İsrail rejiminin dünyadaki çıkarlarına yönelik saldırılarını inceleme görevinde bulunmuştu.

Ohad Zeidenberg, şu an CTI siber tehditler firmasının CEO’su olarak görev yapıyor ve İsrail rejiminin başta Mossad olmak üzere güvenlik ve istihbarat servislerine İran konusunda yardım sağlıyor.

Elinde birçok İsrailli istihbaratçının kişisel bilgilerine ait veriler bulunduğunu belirten ve gerekirse bu bilgileri de ilerleyen zamanlarda yayımlayabileceğini belirten Fars haber ajansı, Ohad Zeidenberg’in şu kişisel bilgilerini açıkladı. 

Doğum tarihi: 4 Mart 1994
Ev adresi: Tel Aviv King George cad. No:89
Ev telefon numarası: 312536576
Mobil telefon numarası: +972548006898
Elektronik posta adresi: ohadz1@mail.tau.ac.il
Twitter adresi: @ohadmz
Instagram adresi: ohadziden
Facebook: ohad.zaiden

Ohad Zeidenberg’in gizli bir toplantıda ırkçı rejimin güvenlik yetkililerine İran konusunda sunum yaparken çekilmiş fotoğraflarını da yayımlayan ajans, rejimin son dönemde ciddi siber saldırılara maruz kaldığına dikkat çekti.

“Filistin İçin Adalet” adlı Farsça yayın yapan bir telegram hesabının yakın dönemde ırkçı rejimin üst düzey istihbarat yetkililerinin gizli bilgilerini ifşa ettiğini belirten ajans, “Musa’ın Asasıé adlı bir başka grubun da başta Savunma Bakanı Benny Gantz olmak üzere rejim ordusuna mensup yüzlerce üst düzey komutanın kişisel bilgilerini yayımladığını bildirdi.

 
İsrail
İstihbarat
İfşa

Yorumunu Gönder

Yorumlar