Hamas'tan Uyarı: İzliyoruz

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas), bir bildiri yayınladı.


18.9.2021 10:03:09   Ortadoğu


Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas), bir bildiri yayınlayarak, siyonist rejimi Filistinli tutuklulara karşı düşmanca eylemleri konusunda uyardı.

Yayınlanan bildiride şu ifadelere yer verildi:

“Gilboa Hapishanesi başta olmak üzere Siyonist rejimin hapishanelerindeki gelişmeleri ve işgalcilerin Filistinli tutsaklara yönelik eylemlerini yakından takip ediyoruz.

Filistin halkı, işgalcilerin tutuklulara karşı işlediği cinayetler karşısında asla sessiz kalmayacaktır. Siyonistler, tutsaklara yönelik düşmanca eylemlerinin bedelini şüphesiz ödeyeceklerdir.

Filistinli 6 tutuklunun yüksek güvenlikli Gilboa Hapishanesi'nden tünel kazarak kaçması, siyonist rejime güvenlik ve askeri darbe oldu.

Siyonist rejim, Gilboa Hapishanesi'nden kaçan tutuklularla ilgili insan haklarını ihlal etti. Bu tutsakların hayatlarından Siyonist Rejim sorumludur.”

6 Filistinli tutuklu 6 Eylül’de tünel kazarak İşgal altındaki topraklarda bulunan Gilboa Hapishanesi'nden kaçmıştı.

Rejim Özgürlük Tüneli operasyonundan birkaç hafta önce bir işgal rejimi keskin nişancısını ‘tarihi bir olay’ ile kaybetmişti. Filistinli bir genç tüm olanaksızlıklar içinde kendilerine saldıran işgal rejimi askerini vurmayı başarmış ve bu olay Filistin’de kutlanmıştı. İşgal rejimi Kudüs’ün Kılıcı savaşından sonra üst üste gelen yenilgiler sonrası saldırganlığını artırarak kendini tatmin etmeye çalışıyor
Filistin İslami Direniş Hareketi
Gilboa Hapishanesi
israil

Yorumunu Gönder

Yorumlar