İsrail İçin Harekete Geçtiler! Amerika, Fransa, İtalya, Almanya ve İngiltere...

Irkçı İsrail rejimi ordusunun Batılı ülkelerin pilotlarının da yer aldığı ilk uluslararası askeri tatbikatının başladığı bildirildi.


14.7.2021 07:15:00   Ortadoğu


YDH'nin Rusya el-Youm'dan aktardığı habere göre ırkçı İsrail rejimi ordusu, hava kuvvetlerinin ilk uluslararası tatbikatının dün  başladığını açıkladı.

Tatbikata Amerika, Fransa, İtalya, Almanya ve İngiltere’den pilotların da katılacağı bildirildi.

Haberde ‘Blue Guardian’ adı verilen tatbikatın iki hafta sürmesinin beklendiği ifade edildi.

Irkçı İsrail rejimi ordusu tarafından yapılan açıklamada tatbikata katılan ekiplerin kara güçlerini destekleme, keşif ve istihbarat görevleri ve çeşitli güçlerle işbirliği ve koordinasyonun simülasyonunun yapılacağı belirtildi.

Yapılan açıklamada ayrıca bu tatbikatın insansız hava araçlarına odaklanan en büyük tatbikat olduğu belirtilerek bu tatbikatın yabancı devletlerin askeri güçlerinin de katılıyor olmasından dolayı stratejik bir öneme sahip olduğu vurgulandı.

Irkçı İsrail rejimi ordusu Hava Kuvvetleri Komutanı Amikam Norkin, bu tatbikatın uluslararası düzeyde bir hava kuvvetleri kurulması bakımından büyük bir önem taşıdığını söyledi.

İsrail rejiminin eski başbakanlarından İzak Rabin’in güvenlik Danışmanı Jack Neria, dün İsrail merkezli “Jerusalem Center for Public Affairs” adlı düşünce kuruluşunun sitesinde yazdığı “Lübnan Uçurumun Kenarında Duruyor” başlıklı yazıda Hizbullah’a karşı bir uluslararası savaş çağrısı yapmıştı.

İsrail
askeri tatbikat
pilot

Yorumunu Gönder

Yorumlar