Meteoroloji'den İstanbul'a Yağış Uyarısı: Sağanak Bekleniyor

İstanbul'da günün ilk saatlerinden itibaren başlaması beklenen kuvvetli yağışın, aralıklı ve yerel olarak akşam saatlerine kadar etkili olması bekleniyor.


15.08.2022 07:22:00   Güncel


Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezinden yapılan açıklamaya göre, bugün günün ilk saatlerinden itibaren bölgenin kuzeybatı kesimlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak öngörülüyor.

Yağışların, Marmara'nın güney ve doğusunda (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova) aralıklı ve yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Sağanak nedeniyle oluşması muhtemel sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ve hortum gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Akşam saatlerine kadar etkili olacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB), AKOM'un mevcut meteorolojik uydu ve radar verileri doğrultusunda yaptığı değerlendirmelere göre ise günün ilk saatlerinde kuvvetli yağışların İstanbul'a ulaşması bekleniyor..

Yağışların, günün ilk saatlerinden itibaren etkisini arttırması ve 18.00'e kadar yerel olmak üzere kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde etkili olması öngörülüyor.

istanbul
sağanak
Meteoroloji

Yorumunu Gönder

Yorumlar