Bülent Arınç, Mehmet Metiner'i Perişan Etti! Kirlileri Ortaya Saçıldı

Bülent Arınç 'kral çıplak' dedikten sonra özellikle Mehmet Metiner tarafından hedefe alındı. Bülent Arınç, kendisi için 'ihraç' çağrısı yapan Mehmet Metiner'in adeta kirlilerini döktü.


17.06.2022 18:36:00   Güncel


TBMM Eski Başkanı Bülent Arınç, dün CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı “Türk Demokrasi Vakfı Yeniden Toplantısı” programında  AK Parti’ye yönelik ciddi eleştirilerde bulunarak, “Tatlı su balığı siyasetçileri var. Suya sabuna dokunmadan. Majestelerinin gazetecilerine havanın güzelliğinden, suyun berraklığından bahsetmek yeterli değil; öksürmenin zamanıdır, bağırmanın zamanıdır, kral çıplak demenin zamanıdır. Allah cesur olana izzet verir. Cesur olan izzet kazanır, itibar kazanır.” demişti.

Bülent Arınç'ın AK Parti'de büyük yankı uyandıran sözleri sonrası AK Parti Eski Milletvekili Mehmet Metiner de dün “Bizim gönlümüzde bir yeri kalmamıştır. İnşallah partimizden de ihraç olur gider.” ifadeleriyle tepki vermişti. Bülent Arınç’ı hedefe almaya devam eden Mehmet Metiner, bugün de “Bülent Arınç öyle iddia edildiği gibi AK Parti’nin kurucu üyelerinden değildir.” dedi.

Bülent Arınç, Mehmet Metiner’e sosyal medya platformu Twitter hesabından “Kifayetsiz muhteris ve müfteri Metiner, sözüm sana!” başlıklı açıklamasıyla cevap verdi.

SENİN OMURGAN YALAN VE İFTİRADAN MÜTEŞEKKİL

AK Partili Mehmet Metiner’e yönelik sert ifadeler kullanan Bülent Arınç, “İnsan omurgası 33 kemikten oluşur. Senin ki ise yalan, iftira ve hasetten ibaret üç kıkırdaktan müteşekkil. Sanma ki yalan ve iftiralarını dikkate alıp cevap vereceğim. Seni muhatap almak benim için züldür. Ama “Gerektiği zaman, hadsize haddini bildirmek, kırk yetime kaftan giydirmekten üstündür.” dedi.

ERDOĞAN'A HAKARET ETTİN SONRA ÖZÜR DİLEDİN

Bülent Arınç açıklamasının devamında, “AK Parti’nin her toplantısına kurucular kurulu üyesi sıfatı ile davet edilen şahsımın partiden ihracını talep edecek cüreti nereden buluyor, bu gücü kimlerden aldığını düşünüyorsun? Sen ki sürekli birilerinin gölgesinde sana ihsan edilenle beslenen, ondan alacağını tüketip sonrakine geçen bir zavallısın. Tam da bu sebeple geçmişinden nedamet getirmeyi alışkanlık haline getirmişsin. HADEP’te siyaset yaparken Milli Görüş yıllarından nedamet getirdin. Liberal oldun, kürtlüğünden nedamet duydun. AK Parti çatısı altında siyaset yaparken, nasıl olsa duyulmaz özgüveniyle kuytuda köşede, dönemin Başbakanı Sayın Erdoğan’a ağza alınmayacak hakaretler ettin. Hakaretlerini önce PKK komplosu diyerek reddettin, bir hafta sonra söylediğini kabullenerek canlı yayında özür dilemek zorunda kaldın. Özel hayatın, dünün ve bugünün ile alakalı bildiklerimi ailene hürmeten konuşmuyorum. Hadi iki çift laf daha edeyim de tamam olsun. Sen ne bir Kürt kadar mert ne de bir Müslüman kadar ahlaklısın.” ifadelerini kullandı.

Bülent Arınç’ın açıklamasının tamamı şöyle:

Kifayetsiz, muhteris ve müfteri Metiner, sözüm sana!

İnsan omurgası 33 kemikten oluşur. Seninki ise yalan, iftira ve hasetten ibaret üç kıkırdaktan müteşekkil

Sanma ki yalan ve iftiralarını dikkate alıp cevap vereceğim. Seni muhatap almak benim için zuldür. Ama! Gerektiği zaman hadsize haddini bildirmek, kırk yetime kaftan giydirmekten üstündür."

AK Parti'nin her toplantısına kurucular kurulu üyesi sıfatı ile davet edilen şahsımın partiden ihracını talep edecek cüreti nereden buluyor bu gücü kimlerden aldığını düşünüyorsun? Sen ki sürekli birilerinin gölgesinde sana ihsan edilenle beslenen, ondan alacağını tüketip sonrakine geçen bir zavallısın. Tam da bu sebeple geçmişinden nedamet getirmeyi alışkanlık haline getirmişsin. HADEP'te siyaset yaparken Milli Görüş yıllarından nedamet getirdin. Liberal oldun. Kürtlüğünden nedamet duydun. AK Parti çatısı altında siyaset yaparken nasıl olsa duyulmaz özgüveniyle kuytuda köşede dönemin Başbakanı Sayın Erdoğan'a ağza alınmayacak hakaretler ettin. Hakaretlerin önce PKK komplosu diyerek reddettin, bir hafta sonra söylediğini kabullenerek canlı yayında özür dilemek zorunda kaldın.

Özel hayatın, dünün ve bugünün ile alakalı bildiklerimi ailene hürmeten konuşmuyorum.

Benim aidiyetim ne kişilere, ne de kişilerden vücut bulmuş kurumlaradır; yalnızca yüce Allah'a ve onun bana emrettiği değerler bütününe sadığım. O yüzden hangi mevkide olursam olayım doğru bildiklerimi her daim söyledim. İnandığım değerler bütününü dünyevi istikbâl uğruna terk etmedim.

Eğilmedim, bükülmedim! Ömrümü vakfettiğim davadan bir an olsun dönmedim. Davam, gönül tahtımda huzur ve sükunetle oturmakta. Sizlerin bugün "dava" dediği şey, dünyevî ihtiraslara batmış, gökten inecek bir damla rahmete hasret çorak bir araziden ibaret. Sen ise şimdi bu çorak arazide nefes dahi alamamanın yarattığı nörolojik ve psikolojik bir vakasın.

Fikirlerim, ideallerim ve davamın bahçesinde gönlüm ferahtadır. Bu bahçeyi terk edenler ise hezeyanlarına her geçen gün yenisini eklemekte, milletin ve Hakk’ın terazisinde bir kuş tüyü kadar sıklet çekememektedir.

Maalesef davamın bütününü hazmetmişler azınlıkta kalırken sen ve senin gibilerin çoğunluğu galebe çaldı. Geceleri başımı yastığa koyarken hayıflandığım tek şey budur.

Çirkin, kaba, ahlâk dışı ve yakışıksız sözlerini sana iade ediyorum.

Milligazete

Bülent Arınç
Mehmet Metiner
ihraç

Yorumunu Gönder

Yorumlar