İstanbul'a Uyarı Üstüne Uyarı!

İstanbul hava durumu için uyarı geldi. NTV Meteoroloji Editörü Çalışkan, "İstanbul'da yarın akşam kar ve tipi var, zaman zaman göz gözü görmeyecek" dedi.


15.1.2021 17:43:34   Güncel


İstanbul'da havanın uzun süredir kurak geçmesinin ardından beklenen kış ve yağışlar sonunda geliyor. İstanbul'da salıya kadar yoğun kar yağışları etkili olacakken NTV Meteoroloji Editörü Çalışkan, "İstanbul'da yarın akşam kar ve tipi var, zaman zaman göz gözü görmeyecek" dedi.

2017 yılından beri İstanbul'da kar yağışı görmediğimizi hatırlatan Çalışkan, "Cumartesi akşamı İstanbul'a yoğun bir kar yağışı gelecek. Bu gece hem İstanbul'da ve Marmara Bölgesi'nde don ve buzlanma olacak. Don ve buzlanmanın sebebi ise havanın açmasından kaynaklıyor" dedi.

İstanbul'a ne zaman kar gelecek sorusuna NTV Meteoroloji Editörü Dilek Çalışkan şu şekilde cevap verdi:

"Yarın öğleden sonra önce yağmur ve sulu kar şeklinde bir yağış olacak. Akşam saatlerinde poyraz çok şiddetlenecek ve neredeyse fırtına şeklinde esecek. Cumartesi gece va Pazar günü neredeyse ve hiç durmadan yağacak kar yağışının zaman zaman tipi şeklinde olacak. Şu anki tahminler bu yönde"

İstanbul'da hava sıcaklığının şiddetli rüzgar nedeniyle düşeceğini ifade eden Çalışkan, "Pazar günü hissedilen sıcaklık eksi 5 derecenin altına kadar düşecek.4 yıldır böyle yoğun bir kar yağışı yoktu. Bu seferki kar yoğun yağacak. 20-30 cm'nin üzerinde kar yağışı alabileceğiz. Muhteşem kar geliyor" dedi.
İstanbul
kar
uyarı

Yorumunu Gönder

Yorumlar