ABD'den İşgalci İsrail'e 500 Milyon Dolar Yardım

ABD, siyonist işgal rejimine işgal ordusunun füze savunma sistemini geliştirmesi için 500 milyon dolar yardım takdim etti.


2.8.2020 15:51:41   Dünya


Siyonistlere ait Maariv gazetesinin 1 Ağustos Cumartesi tarihli sayısında, dünya çapında yahudilerle ilgili haberleri yayınlayan JNS sitesinden alıntılanarak yayınlanan habere göre ABD Temsilciler Meclisi İsrail'e özellikle kısa menzilli füzelerin geliştirilmesinde kullanılmak üzere bir yardım paketi sundu.  

Gazete sunulan yardım paketinin büyük bir bölümünün, işgal güçlerinin Gazze tarafından atılan füzeleri havada etkisiz hale getirmek amacıyla yine ABD'nin yardımlarıyla kurduğu demir kubbe savunma sisteminin geliştirilmesinde kullanılacağını dile getirdi. 

Demir kubbe savunma sistemi Gazze'den atılan füzelerin tamamen etkisiz hale getirilmesinde başarılı olamamış ve Gazze çevresindeki yahudi yerleşim merkezleri için yeterli bir güvenlik sağlayamamıştı.  Habere göre verilen yardımın 47.5 milyon dolarlık kısmı da "İsrail" sınırları olarak kabul edilen hatlardan tüneller yapılmasına karşı ABD ile İsrail arasında gerçekleştirilecek yardımlaşmada kullanılacak.  

Filistin Enformasyon Merkezi
ABD
füze
israil
işgalci

Yorumunu Gönder

Yorumlar