Siyonist Elçi Kolombiya'yı Terk Etti!

Kolombiya'nın, Siyonist İsrail ile diplomatik ilişkileri kesmesinin ardından İsrail'in Bogota Büyükelçisi ülkeden ayrıldı.


23.06.2024 11:32:45   Dünya


Kolombiya'nın Gazze'de Filistin halkına yönelik devam eden saldırıları gerekçe göstererek Siyonist İsrail ile diplomatik ilişkileri kesmesinin ardından İsrail'in Bogota Büyükelçisi ülkeden ayrıldı.

Siyonist İsrail'in Bogota Büyükelçisi Gali Dagan, sosyal medya hesabından paylaştığı videoda Kolombiya’yı terk ettiğini açıkladı.

Yerel basında yer alan haberlere göre, Kolombiya'nın Tel Aviv Büyükelçisi Margarita Manjarrez de Haziran ayının sonuna kadar Siyonist İsrail'deki diplomatik misyonu sona erdirecek.

Kolombiya Cumhurbaşkanı Gustavo Petro, 1 Mayıs'taki açıklamasında, Gazze'de Filistin halkına yönelik devam eden saldırıları nedeniyle İsrail ile diplomatik ilişkilerin kesileceğini bildirmişti.

Çocuk katili İsrail'in Gazze'de soykırım yaptığını vurgulayan Petro, "Bugün meydanlara inen tüm insanlık bizimle aynı fikirde; soykırım çağına geri dönemeyiz. İnsanlığın gözleri önünde bütün bir halkın yok edilmesine seyirci kalamayız, Filistin ölürse insanlık da ölür" ifadesini kullanmıştı.
Kolombiya
elçi
siyonist

Yorumunu Gönder

Yorumlar