Yüzen Hapishane Siyonist Rejime Gidiyor!

Amerika’nın özel operasyonlarda kullandığı amiral gemisi ani bir kararla Akdeniz’deki rotasını değiştirip siyonist rejim İsrail’e yöneldi.


20.02.2024 07:47:00   Dünya


ABD donanmasının amfibi saldırı gemisi USS Bataan, Gazze'de siyonist rejimin uyguladığı soykırım devam ederken Doğu Akdeniz’deki rotasını değiştirdi ve İsrail’e doğru yola çıktı.

Güney Kıbrıs’a gelen gemi Larnaka limanında ikmal için mola verdi. 2 bin 500 deniz piyadesi, uçak ve helikopterler ile füze bataryaları da bulunan gemide, 600 yataklı bir hastane de yer alıyor. Gemi daha önce terör suçluları için hapishane olarak da kullanılmıştı. Amiral Paul Buckhart komutasındaki geminin bir grup sivili işgal rejmi İsrail’den tahliye edeceği de bildirildi.


Gemi 2020 yılında İran Devrim Muhafızları Ordusu komutanı Tümgeneral Kasım Süleymani’nin suikast ile şehit edildiği operasyonda da kullanılmıştı. Bataan gemisi bir süre önce Pasifik’deki görevlerini tamamlayarak Akdeniz’e geçmişti.

CEZAEVİ DE OLDU

Amfibi saldırıları ve özel amaçlı operasyonlarda kullanılan gemi, 11 Eylül olaylarının ardından hastane olarak faaliyette bulunmuştu. “Katrina Kasırgası” sırasında da bin 600 kişinin New Orleans’tan tahliyesini sağlamıştı.

İngiltere merkezli insan hakları örgütü Reprieve tarafından hazırlanan bir raporda ise USS Bataan’ın, “Terör zanlıları için cezaevi olarak kullanıldığı” öne sürülmüştü.

 

Yüzen Hapishane
Siyonist Rejim
Kasım Süleymani
suikast

Yorumunu Gönder

Yorumlar