Bin Ladin'in Oğlu Anlattı: 'Babamın Kurbanlarından Birisiyim'

Ömer Bin Ladin, 11 Eylül saldırılarının mimarı olan Usama Bin Ladin’in dördüncü oğlu olarak dünyaya geldi ve bir 'terör imparatorluğu'nun varisi olacak şekilde yetiştirildi. Küçük yaşta bu hayatın kendisi için doğru olmadığını fark eden Ömer, babasının yanından ayrılarak kendine yeni bir hayat kurdu.


2.12.2022 11:41:00   Dünya


41 yaşındaki Ömer bin Ladin, El Kaide liderinin dördüncü en büyük oğlu ve varisiydi. Ömer, babasının yandaşlarının çok sevdiği evcil hayvanları üzerindeki kimyasal silah testlerine tanık olduğunu ve genç yaşta AK47 silahlarını ateşlemeyi öğrendiği “üzücü bir çocukluk” geçirdiğini söylüyor.

İnteraz'ın Daily Star’dan aktardığı haberine göre, bütün hayatını bir bölgeden başka bir bölgeye geçirerek yaşamak zorunda kaldığını ve yerleşik hayata geçemediğini söyleyen Ömer, “Babamın kurbanlarından biri olduğumu düşünüyorum” diyor.

Küçük yaşlardan itibaren kendisine silahlar hakkında sürekli bilgi verildiğini belirten ve bugün 41 yaşında olan Ömer Bin Ladin, babasının bazı adamlarının beslediği köpekleri silahları test etmek için kullandığını söyledi. Ömer Bin Ladin sözlerine şöyle devam etti:

"Onları gördüm. Silahlarını bana babamın bir arkadaşı tarafından hediye edilen köpeğim Bobby üzerinde denediler. Bunu yaparken beni umursamadılar ve bunun babamın emri olduğunu söylediler."

Hayatının büyük bölümünü sürekli hareket halinde geçirdiğini ifade eden Ömer Bin Ladin, “Çocukluğum gizlenerek ve bir yerden başka bir yere taşınarak geçti. Hiçbir zaman bir yere bağlanamadım” diyerek duygularını dile getirdi.

“ONU HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRATTIM”

15 yaşındayken babasının mirasını sürdürmek üzere seçilen Ömer, “Babam benden El Kaide’ye katılmamı asla istemedi, ama işleri sürdürmek için seçilen oğul olduğumu söyledi. O hayata uygun olmadığımı söylediğimde de hayal kırıklığına uğradı.” diye ekledi.

Ömer uzun süredir babasının eylemlerini eleştiriyor ve 11 Eylül 2001’deki ünlü İkiz Kule saldırılarından önce babasını ve El Kaide’yi terk etmeye karar verdi.

İSMİ NEDENİYLE SÜREKLİ YARGILANDI

El-Kaide’den ayrıldıktan sonra Ömer , 2011’de öldürülen cihatçı babasıyla bir daha hiç konuşmadı.

“Ona ne yaptıklarını bilmiyorum. Bedenini okyanusa attıklarını söylediler ama ben buna inanmıyorum.” diyen Ömer'e babasını hala sevip sevmediği sorulduğunda, “Ne olursa olsun aile her zaman aile olacaktır” diyor.

Ömer , bin Ladin’in ölümünün ardından babasının cesedini görme şansının kendisine verilmediğini söyledi. El-Kaide’den ayrıldıktan sonra işlerin düzeleceğini düşündüğünü söyleyen Ömer , hala “bin Ladin” soyadını taşıdığı için insanların onu yargıladığını gördü.

ULUSLARARASI BİR SANATÇI

Şu anda hayatta kalmaya çalıştığını ve yaşadığı travmalar nedeniyle bazen ilaç alması gerektiğini söyleyen Ömer , oldukça farklı bir hayat tarzı benimsemiş.

Günümüzde uluslararası ünlü bir sanatçı olan Ömer , Afgan manzarası resimlerini dünya çapında tanesi 8.500 sterline kadar çıkan fiyatlarla satıyor.

Zaina bin Ladin ile evli olan Ömer , şimdi Fransa’nın Normandiya kentinde yaşıyor. 

Bin Ladin
terör
El Kaide

Yorumunu Gönder

Yorumlar