Her Şeye Konuşan Suud Müftüleri Yarı Çıplak Kadınlara Gık Demedi!

Ülkede ilk kez yarı çıplak kadın dansçılar açıkta ve büyük bir kalabalığın ortasında dans etti.


14.1.2022 13:37:13   Dünya


Suudi Arabistan'da yarı çıplak kadın dansçılar Cizan şehrinin en işlek caddesinde dans etmelerine dinden dem vuran Suud Müftüleri sesini dahi çıkartmıyor. 

Suudi Arabistan'ın güneyindeki Cizan şehrinin en işlek caddesinde yapılan bir eğlence programında ülkede ilk kez yarı çıplak kadın dansçılar açıkta ve büyük bir kalabalığın ortasında dans etti.

Namaz sonrasında İsrail’e lanet okumaya haram fetvası veren Suudi müftüleri ise sessizliğini koruyor.

Ülkedeki siyasi baskı ortamı nedeniyle bu yapılana açıktan tepki gösterilemezken müstear isimli sosyal medya hesaplarından pek çok Suudi vatandaşı bu yapılanı kınadı ve ülkenin hızla İslam'dan uzaklaştırıldığını belirtti.

Tepkilerin artması üzerine bu dansçılarla ilgili Cizan'da yerel bir soruşturma başlatıldığı duyuruldu. Fakat bu duyuru tepkilerin önünün alınmasına yönelik bir geçiştirme olmakla eleştirildi. Çünkü Suudi Arabistan'ın devlet televizyon kanalı El-Ahbariye'de de Cizan'daki bu kutlamanın görüntüleri yayınlanmış, yarı çıplak dansçıların görüntüleri devlet televizyonundaki yayında bulanıklaştırılarak verilse de bu festivalden övgüyle bahsedilmişti.
 
Suudi Arabistan'da Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın ilan ettiği '2030 Hedefi' ekonomik bir program olmanın ötesinde ülkede kültürel değişimi, eğlence sektörünün yaygınlaştırılmasını hedefliyor.
Suudi Arabistan
Müftül
Cizan

Yorumunu Gönder

Yorumlar