George Floyd'dan Sonra Şimdi de Yeğeni...

ABD'de siyahi cinayetlerinin sembolü haline gelen, polis şiddetini gözler önüne seren George Floyd'un 4 yaşındaki yeğeni kimliği belirsiz kişilerce ateşlenen silahlardan çıkan mermilerle vuruldu.


6.1.2022 09:04:32   Dünya


ABD'nin Minnesota eyaletinde 2020 yılında polis memuru Derek Chauvin tarafından boğazına bastırılarak öldürülen siyahi George Floyd'un yeğeni de yeni yılın ilk saatlerinde mermilerin hedefi oldu.
 
1 Ocak günü vurulan Floyd'un yeğeni yalnızca 4 yaşındaydı.
 
EVİNDE VURULDU
 
Teksas eyaletinin en büyük şehri olan olan Houston'da yaşayan Arianna Delane'in ailesiyle yaşadığı apartman dairesinin yanından, 1 Ocak'ta yerel saatle 03.00'te silah sesleri yükseldi. Apartmanın ikinci katına ulaşan mermiler, odasında uyuyan çocuğa isabet etti ve çocuk midesi ve kaburgasından yaralandı.
 
Floyd'un kız kardeşi ve durumu stabil olarak açıklanan çocuğun annesi LaTonya, ilk yardım ekiplerinin saatler sonra geldiğini, bu yüzden babasının kızını arabayla hastaneye götürmek zorunda kaldığını anlattı.
 
EVİN ÖZELLİKLE HEDEF ALINDIĞI DÜŞÜNÜLÜYOR
 
Baba Derrick Delane de olay anını şöyle anlattı: "Kızım ayağa fırlayıp 'Baba ben vuruldum' dedi. Kan aktığını görünceye kadar ne olduğunu anlamadım. Kızım neler olduğunu hatırlamıyordu çünkü bu olay uyurken başına geldi."
 
Houston polisi olayla ilgili henüz ellerinde bir şüpheli olmadığını söylese de baba Delane, George Floyd'dan dolayı evlerinin özellikle hedef alınmış olabileceğini düşünüyor.
ABD
George Floyd
silag
silah

Yorumunu Gönder

Yorumlar