Fas, Siyonist Rejimle Askeri Anlaşma İmzaladı!

Irkçı İsrail rejimi savunma bakanlığı, Fas krallığı ile silah ve askeri teçhizat satışını içeren bir anlaşma imzaladığını açıkladı.


24.11.2021 15:35:00   Dünya


Irkçı İsrail rejiminin savunma Bakanı Benny Gantz  Fas’ın başkenti Rabat’a gitti.

Londra’dan yayın yapan Rey el-Youm internet sitesinin haberine göre İsrail Savunma Bakanı Benny Gantz, Fas’a yaptığı ilk ziyaretinde Faslı yetkililerle silah ve teçhizat satışı ile askeri işbirliğini de içeren bir anlaşma imzaladı.

Benny Gantz’ın Fas’ın ulusal savunmadan sorumlu müşavir bakanı Abdullatif Ludi ve diğer Faslı yetkililerle görüştüğünün belirtildiği habere göre konuyla ilgili açıklama yapan bir kaynak Fas ile İsrail rejimi arasında imzalanan bu savunma anlaşmasının kapsamının belirli olmadığını gelecekte yapılacak anlaşmalar için bir yasal çerçeve çizdiğini söyledi.

Fas krallığı, Birleşik Arap Emirlikleri ve Bahreyn’den sonra ırkçı İsrail rejimi ile ilişkilerini normalleştireceğini açıklamış ve geçtiğimiz aylarda siyonist rejimin dışişleri bakanı Yair lapid Fas’ı ziyaret etmişti.

Fas, İsrail rejiminin 1993’te Filistin Kurtuluş Örgütü ile Oslo anlaşması imzalamasından sonra İsrail rejimi ile diplomatik ilişkiler kurmuş; ancak 2000 yılında başlayan Aksa intifadasından sonra İsrail’le olan diplomatik ilişkilerini görünüşte  kesmişti.

 
Fas
İsrail
Askeri Anlaşma

Yorumunu Gönder

Yorumlar