Karabağ Zaferini İsrail İttifakı Gölgeliyor!

Azerbaycan ordusu, askerinin kahramanlıkları ile silahlı insansız hava araçları (SİHA) gibi teknolojik silahlarla Karabağ ve çevresini 10 Kasım 2020'de Ermenistan işgalinden kurtardı. Siyasilerin , işgal üzerine var olan İsrail rejimiyle ittifaka girmesi ise bu zafere gölge düşürüyor.


8.11.2021 16:54:00   Dünya


Ermenistan, Sovyetler Birliği'nin dağılması sonrası, ellerindeki Rus silahlarıyla işgal ettiği Karabağ ve çevresindeki topraklardan, yaklaşık 30 yıl boyunca, Azerbaycan askerlerine ve sivillerine saldırılar düzenledi.

Ermenistan ordusunun sivillere yönelik saldırılarının giderek artması ve 27 Eylül 2020'de temas hattındaki köylerin ağır silahlarla ateşe tutulması bardağı taşıran son damla oldu. Azerbaycan ordusu, aynı gün karşı operasyona başladı.

Ermeni güçlerinin Azerbaycan sivil yerleşim birimlerine ateş açması üzerine başlatılan, bir süre sonra "vatan savaşına" dönüşen operasyon Karabağ’ın büyük kısmının kurtulmasını sağladı.

Zafer sonrasında Azerbaycan hükümetiyle İsrail rejimi arasında yapılan işbirlikleri ise tepkileri beraberinde getirdi.

Müslüman coğrafyada İsrail’e gösterilen tepkilerin hafifletilmesine zemin hazırlayan işbirlikleri neticesinde Azerbaycan’da İsrail bayrakları rahatlıkla dalgalanır oldu.

Hatta Pakistan, Türkiye, Azerbaycan ve İsrail bayraklarını birlikte taşıyan Azerbaycanlılar, İsrail ile nasıl kardeş olunabileceğini sorgulamadan , sözde kardeşlik mesajı verdi.  

Özellikle “5G destekli smart (akıllı) köy” projesi adı altında Siyonist rejimin Azerbaycan’da kuracağı teknolojik üsler başta İran olmak üzere bölge ülkelerini de takip etme imkanı sunuyor.
Karabağ Zaferi
İsrail İttifakı
savaş

Yorumunu Gönder

Yorumlar