Savaşlardan Daha Tehlikelisi Geliyor! ABD'de Cinsiyetsiz Reyon Zorunluluğu

Avrupa ve Amerika'da cinsiyeti saklanarak büyütülen, kız mı erkek mi olduğu bilinmeyen çocukların sayısı artıyor.


14.10.2021 08:58:36   Dünya


Avrupa ve Amerika'da cinsiyeti saklanarak büyütülen, kız mı erkek mi olduğu bilinmeyen çocukların sayısı artıyor. Bu proje çerçevesinde ABD’nin Kaliforniya eyaletinde büyük perakende mağazalarında oyuncak ve çocuk bakım ürünleri için cinsiyetsiz reyon da açılacak.

Moda endüstrisi, cinsiyetsiz moda ve LGBT akımlarını destekleyen çıkışları ile de toplumsal yapı üzerinde kalıcı hasarlar veriyor. Bu kez hedefte çocuklar var.
 
ABD'nin Kaliforniya Valisi Gavin Newsom imzasıyla çıkarılan kanun ile mağazalarda 'cinsiyetsiz çocuk' reyonları zorunlu hale geliyor. 
 
İnteraz'ın Diken'den alıntıladığı habere göre; sözkonusu reyonda hangi cinsiyete yönelik üretildiğine bakılmaksızın oyuncak ve çocuk bakım ürünlerinden oluşan bir seçki sunulması gerekiyor.
 
2024’ten itibaren uygulanacak yasaya uymayan mağazalara ilk ihlalinde 250 dolar (2 bin 250 lira) sonrasında 500 dolar (4 bin 500 lira) para cezası verilecek.
 
Cinsiyetsiz moda
 
Son yıllarda Selfridges, John Lewis gibi ünlü İngiliz mağazaları bünyelerinde cinsiyetsiz moda bölümleri oluşturdular. 
 
Finlandiya’nın en büyük giyim zincirlerinden Stockmann, Helsinki’deki mağazasının bir katında ‘One Way’ olarak adlandırılan bölümde cinsiyetsiz kıyafet satışları başladı. 
 
Androjen moda akımının hızla yükselişe geçtiği günümüzde, Alexander Wang, H&M, Zara, Marc Jacobs, Burberry, Tom Ford, Gucci gibi markaların androjen koleksiyonları mağaza raflarının baş köşelerini tutuyor.
Avrupa
amerika
cinsiyet
ABD

Yorumunu Gönder

Yorumlar