Papa Francis: Bazıları Ölmemi İstiyor

Kısa süre önce ciddi bir ameliyat geçiren Papa, kendisini ölmüş halde görmek isteyenler olduğunu söyledi.


22.9.2021 19:38:00   Dünya


Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis sağlığı ile ilgili bir soru üzerine, "Bazıları ölmüş olmamı dilese de hala hayattayım," diyerek şaka yollu cevap verdi.

Katolik kilisesi içerisinde Papa'nın icraatlarını "şeytanın işi" diyerek eleştiren kişilere atıfta bulunan Papa bu kişilerin geçirdiği kolon ameliyatından çıkamamasını umduğunu söyledi.

Papa bu yorumları Slovakya ziyareti sırasında Katolik kilisesi içerisinde bir tarikat olan Cizvitlerle bir araya geldiğinde kendisine sağlığı ile ilgili sorulan soru üzerine yaptı.

Cizvit dergisi La Civitta Cattolica'da yayınlanan makaleye göre Papa, "Durumumun söylenilenden daha ciddi olduğunu düşünen bazı üst düzey isimler arasında toplantılar bile yapıldığını biliyorum," ifadelerini kullandı. Yeni papayı seçmek için kardinaller meclisin toplamaya hazırlandıklarını belirten Papa "Olsun, Tanrıya şükür iyiyim," sözlerini sarf etti.

2013 yılında Papa seçilen Francis, 4 Temmuz'da kolon operasyonu geçirmiş ve 11 gün hastanede kalmıştı. Sonrasında ise Papa tam mesaisine geri döndü.

Papa
kolon ameliyatı

Yorumunu Gönder

Yorumlar