Donald Trump'tan Bomba Afganistan İddiası

ABD eski başkanı Donald Trump, ABD askerlerinin Afganistan'dan çekilmesini değerlendirdi.


14.9.2021 08:29:52   Dünya


Joe Biden'ın ABD askerlerini Afganistan'dan çekmesini değerlendiren ABD eski başkanı Donald Trump, ''Amerikan askeri teçhizatı ile ters mühendislik yapacaklar'' iddiasında bulundu.

ABD eski başkanı Donald Trump katıldığı bir röportajda, ABD'nin mevcut başkanı Biden'ın  Afganistan kararını değerlendirdi. Trump, Biden'ın geri çekilme kararı ile düşmanlarına yardım ederken ülkeyi de büyük bir tehlikeye attığını ileri sürdü.

TERSİNE MÜHENDİSLİK YAPACAKLAR

Trump ABD'nin bölgeden ayrılması sonucu geride bıraktığı boşluğu ile bölgede  Çin ve  Rusya'nın kaldığına dikkat çekerek, iki ülkenin Afganistan'da geride bırakılan Amerikan askeri teçhizatı ile tersine mühendislik yapacakları konusunda Biden'ı uyardı.

TAM BİR REZALET

Trump konuşmasının devamında ise, "Garanti ederim ki, şu anda Çin ve Rusya çoktan bizim helikopterlerimizi aldılar ve onları parçalara ayırıp nasıl yapıldıklarına bakıyorlar. Onlar açık ara dünyanın en iyileri. Ve bizimle birebir aynı ekipmanları yapabilmek için onları parçalara ayırıyorlar. Bu tam bir rezalet.'' açıklamasında bulundu. 

ÜLKEMİZE TERÖRİSTLERİ GETİRDİK

Eski Başkan, Afganistan'daki savaşın gerçekten bitip bitmediğinden şüphe duyduğunu belirterek ABD'ye akın eden mültecilere atıfta bulundu ve mültecilerin kontrolü konusunda yetersiz kalındığına dikkat çekti. Trump, "Neredeyse ellerinde hiç bir belge yok. Hiç biri incelenmedi. Bu gruplar içinde çok sayıda terörist olacak. Onlar için en zoru ülkeye giriş yapmaktı, biz onların işini yaptık ve ülkemize teröristleri getirdik" ifadelerini kullandı.
Joe Biden
donald trump
ABD

Yorumunu Gönder

Yorumlar