Çarpıcı Açıklama: İsrailli Heyetler ABD Vatandaşı Kılığında Irak'a Giriş Çıkış Yapıyor

Şeyh Ekrem el-Kabi, Ali Ekber Velayeti ile gerçekleştirdiği görüşmede Nuceba Hareketi’nin Filistin direniş gruplarıyla güçlü ilişkilerinin olduğunu açıkladı ve Siyonist rejimin herhangi bir savaşa girmesi halinde kendi sonunu getireceğini söyledi.


30.10.2020 12:30:31   Dünya


Nuceba Hareketi Genel Sekreteri Salı günü İslam İnkılabı Rehberinin üst düzey danışmanı Ali Ekber Velayeti ile bir araya geldi. Şeyh Ekrem el-Kabi, Ali Ekber Velayeti ile gerçekleştirdiği görüşmede Trump’ın seçim kampanyası için bölge ülkelerine Siyonist rejimle uzlaşmaları konusunda baskı yapmasına değindi ve şu ifadelerde bulundu: ‘ Bu İslam karşıtı ve aşağılama dalgası hatta Irak'a bile ulaştı; Öyle ki, bazı IŞİD ve paralı siyasetçiler Bağdat-Tel Aviv ilişkilerini normalleştirme konusunu ele alıp İsrail için sanal bir büyükelçilik oluşturdular. Irak direnişi ve Nuceba Hareketi, Siyonist rejimle ilişkileri normalleştirme politikasının karşısında duracaktır. Filistinli gruplarla güçlü bağlarımız var ve direnişimizin sırrı Kudüs’tür; Bu nedenle Filistinlilere herhangi bir yardım veya destekte bulunmaktan kaçınmayacağız.’ Nuceba Hareketi Genel Sekreteri, İsrailli heyetlerin ABD vatandaşı kılığında Irak’a giriş çıkış yaptığını açıklayarak şunları söyledi: ‘Irak, İran, bölge ve Müslümanlar için Siyonist rejimin bazı güvenlik unsurlarının Batı pasaportlarıyla Bağdat havaalanına gelmesi, bu ülke içinde özgürce seyahat etmesi ve bazı şahsiyetlerle görüşmesi açık bir tehdittir.’ Şeyh Ekrem el-Kabi Siyonist rejimin zayıflığına ve düşüşüne vurgu yaparak şunları söyledi: ‘İsrail'in herhangi bir savaşa girmesi durumunda bunun stratejik bir hata ile son bulacağına, Filistin, Lübnan, Irak ve İran direniş gruplarının Kudüs'e ulaşacağına ve ardından İslam İnkılabı Rehberinin vaat ettiği gibi Kudüs'te dua edeceğimize inanıyoruz.’ Nuceba Hareketi Genel Sekreteri daha sonra Suudi ve BAE rejimlerinin bölgedeki ve Irak'taki yıkıcı rolüne dikkat çekti ve şu ifadelerde bulundu: ‘Suudi Veliaht Prensi Muhammed bin Salman Yemen'de savaş yürütüyor, Lübnan'da isyan çıkarıyor ve Irak ve Suriye'deki IŞİD ve diğer terörist grupları destekliyor.

 Irak dosyası, ABD Başkanı Donald Trump tarafından BAE Veliaht Prensi Muhammed bin Zayid'e devredildi ve onun, istihbarat servislerini kullanarak Irak'taki bölünmeleri ve istikrarsızlığı kışkırtma görevi var. Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin kötülüklerinin arkasında ABD ve İsrail'in elini görüyoruz ve tüm bu isyanların alevi eninde sonunda kendi askerlerini saracaktır. Şeyh Ekrem el Kabi konuşmasının sonunda şehitlerin kanını mücadele yolunu aydınlatan bir çırağ olarak nitelendirdi ve şunları söyledi: ‘Hacı Kasım Süleymani gibi şehitlerin kanının sayesinde direniş cephesi birleşti ve genişledi. Şimdi direniş sadece bir ülkeyle sınırlı değildir ve onun tohumları Irak, Arabistan, Suriye, Pakistan ve… diğer ülkelerde büyümüştür.’ 

/rasthaber


 
İsrail
ABD
Irak
Şeyh Ekrem el-Kabi

Yorumunu Gönder

Yorumlar