31.05.2020 04:22:10

İşgal Yönetimi Casusluk İçin Korona Krizini Kullanıyor

İsrailli “Haaretz” gazetesi, işgal yönetiminin Filistinli çalışanlardan ve işgal topraklarında bulunma izni alanlardan skandal bir telefon uygulaması indirmelerini istediğini yazdı.


9.04.2020 14:33:00   Ortadoğu


İsrailli “Haaretz” gazetesi, işgal yönetiminin Filistinli çalışanlardan ve işgal topraklarında bulunma izni alanlardan skandal bir telefon uygulaması indirmelerini istediğini yazdı. Habere göre uygulama, işgal ordusunun Filistinlilerin telefonlarındaki belgeler, konum ve kameraya erişimine izin veriyor.

Söz konusu uygulamanın isminin “koordinatör” olduğunu açıkladıktan sonra, telefonun konumuna, kamerasına, mesajlarına, gizli dosyalarına erişebildiği açıklandı. Uygulamanın kabul edilmesi durumunda, şu metin karşınıza çıkıyor: “Topladığımız bilgileri güvenlik dahil olmak üzere her türlü amaç için kullanabiliriz.”

İşgal yönetimi Başbakanı Benyamin Netanyahu, cep telefonları ve diğer gelişmiş teknolojik cihazları takip ederek Korona hasatlarının hareketlerini izlemek üzere işgal yönetimi Başsavcısı Avichai Mandelblit’ten izin aldı.
işgal
Filistin
Casus
Korona

Yorumunu Gönder

Yorumlar