31.05.2020 03:56:50

"Açız" Diyen Vatandaşa "Geber" Yanıtı Veren Nail Noğay Görevden Alındı

İstanbul Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Nail Noğay, koronavirüs salgını nedeniyle "Çocuklarımız aç, evde nasıl kalalım?" diyen vatandaşa "Geber" yanıtını verdi. Gelen tepkiler sonrası bakanlıktan yapılan açıklamada "Söz konusu şahıs görevden alınmış ve hakkında soruşturma başlatılmıştır" denildi.


9.04.2020 15:57:00   Güncel


Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İl Müdür yardımcısı Nail Noğay,  koronavirüs salgını nedeniyle yapılan bir video röportajı alıntılayarak paylaşılan tweete "Geber" yanıtı verdi.

Video röportajda konuşan vatandaş, "Şu anda çok mağdur durumdayım. Bu sabah, ayıptır söylemesi, çocuklarıma kahvaltı ettiremedim ve bu benim zoruma gitti. Devletimiz bu duruma bir el koysun. Şimdi çocuklarım aç kalmasınlar diye dilenmekten geliyorum. Çıkma diyorlar, bu durumda nasıl çıkmayayım. Biz ölelim ama çocuklarımız aç kalmasın" ifadelerini kullandı.

'AÇIM' DİYEN VATANDAŞA 'GEBER' DİYE YANIT VERDİ

İstanbul Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Nail Noğay'ın, aç olduklarını açıklayan kadına verdiği cevap ise sosyal medyayı ayağa kaldırdı.

Bahsi geçen haberi alıntılayan Noğay, çocuklarıyla birlikte aç kaldığını belirten kadına "Geber" yanıtını verdi.

Görev tanımı “Kreş ve Gündüz Bakımevleri ile Çocuk Kulüpleri Birimi” olan Noğay, sosyal medyadan gelen tepkiler üzerine attığı tweeti silse de paylaşıma ait ekran görüntüleri birçok kişi tarafından tekrar paylaşıldı. 

Cumhuriyet

koronavirüs
tweet
Nail Noğay

Yorumunu Gönder

Yorumlar

  • Ahmet ali Veske

    Hâlâ içimizde gizli hainler var bunlar temizlenecek