Elazığ 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş Helikopter Kazasında Şehit Oldu

Bitlis'te düşen helikopterde Elazığ 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş'ın da şehit olduğu öğrenildi.


4.3.2021 22:52:00   Güncel


Bugün Bingöl’den 13.55'te kalkış yapan Kara Kuvvetleri Komutanlığına ait Cougar tipi bir helikopter Bitlis Tatvan yakınlarında düştü.

Helikopterde bulunan 9 askeri personel şehit oldu, 4’ü ise yaralandı.

KORGENERAL OSMAN ERBAŞ ŞEHİT OLDU

Şehit olanlardan birinin Elazığ 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş olduğu öğrenildi. 

Korgeneral Erbaş, yaklaşık 5 yıldır 8. Kolordu Komutanlığını yürütüyordu.

"TÜRK ASKERİ VATANDAŞINA KURŞUN SIKMAZ"

15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit olan polis Aytekin Kuru ve Sevda Güngör ile Piyade Uzman Çavuş Halit Yaşar Mine için Adana’da Sabancı Merkez Camii’ndeki cenaze törenine katılan Osman Erbaş, “Türk askeri katil olmaz. Katil Türk askeri değildir. Onlar Türk askeri değil katiller” diyerek bağırmıştı.

Şehit ailelerine sarılıp “Ağlamayın” diyerek teselli eden Erbaş, “Türk askeri vatandaşını öldürmez vatandaşına kurşun sıkmaz” demişti. Erbaş’ın, 3 şehidin ailesine sarılıp teselli etmesi sırasında duygulu anlar yaşanmıştı.


Yeniçağ

 
darbe girişimi
şehit
Osman Erbaş

Yorumunu Gönder

Yorumlar

  • derdim sermayemdir

    Şehit Korgeneralimizin 15 Temmuz darbe girişimi olaylarında Adana valisine söylediği cümleyi hatırlamanın zamanı şimdi sanırım: "Bu tarafa değil; ""İncirlik"" e bakın"!!! Ve, o ihanet günü Ankara'yı vurmak isteyen uçağın yakıtının da yine abd kullanımındaki İncirlik üssünden temin edildiğini Türkiye unutmadı, unutmamalı... Şehit, aynı zamanda gerçeğin, hakkın ve hakikatin de "şahidi" dir.... abd istediğini elde edemeyecek ve tarih de buna şahit olacak biiznillah...