31.05.2020 02:39:10

Suud Hanedanlarını Korona Vurdu! Kral Karantinada

150 Suud hanedanı üyesi koronavirüse yakalandı. Kral Selman ise karantinaya alındı.


9.04.2020 04:17:29   Dünya


Suudi Arabistan'da koronavirüs vakaları artıyor. Riyad Valisi Faysal bin Bandar bin Abdulaziz Saud'un da aralarında bulunduğu 150 Suudi Arabistan kraliyet üyesinde yeni tip koronavirüs (COVID-19) tespit edildiği iddia edildi.

New York Times gazetesinin başkentteki kraliyet hastanesine yakın iki doktor ve hanedan içinden iki farklı kaynağa dayandırdığı haberine göre, ilk koronavirüs vakasının 6 hafta önce tespit edildiği Suudi Arabistan'da, Riyad Valisi Faysal bin Bandar bin Abdulaziz Saud'un da aralarında yer aldığı 150 Suud hanedanı üyesi COVID-19'a yakalandı.

Gazetenin ulaştığı, başkentteki Kral Faysal Uzman Hastanesi'ne acil notuyla gelen talimatta, "ülke çapındaki önemli şahsiyetler için talimatların beklenmesi, kaç vakayla karşılaşılacağının henüz bilinmediği ancak kronik hastaların hastaneden tahliye edilmesi" gerektiği belirtildi. Ayrıca tedavi gören hastane personelinin kraliyet üyelerine yer açmak için başka bir hastaneye nakledileceği aktarıldı.

Haberde, Kral Selman bin Abdulaziz'in karantinaya girdiği aktarıldı

Gazeteye konuşan doktorlar, kraliyet içindeki binlerce prensin sıkça Avrupa'ya seyahat ettiğini ve virüsü buradan almış olabileceklerini dile getirildi.

Salgın öncesinde sağlığına ilişkin çok sayıda soru işareti bulunan 84 yaşındaki Kral Selman bin Abdulaziz'in Kızıl Deniz kıyısındaki Cidde kentine yakın bir adadaki sarayda karantinaya girdiği aktarılan haberde, Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın da yanında birçok bakanla bu bölge yakınında bir saraya kapandığı ifade edildi.

Gazeteye göre, Suudi Arabistan yönetiminin koronavirüse karşı tüm hava ve kara sınırını kapatma, bazı vilayetlerde tüm gün sokağa çıkma yasağı, umre ziyaretlerinin iptal edilmesi, cemaatle namazların askıya alınması gibi sert tedbirleri hızla almasının arkasında virüsün hanedan üyelerine ulaşması etkili oldu.
kral selman
koronavirüs
suudi arabistan
karantina

Yorumunu Gönder

Yorumlar

  • NİHAT GÜZEL

    GAHHAR OLAN ALLAHU TEALA KÖKLERİNİ KURUTSUN İNŞALLAH,

  • AHMET NİHAT TİLKİ OGLU

    GAHHAR OLAN ALLAHU TEALA KÖKLERİNİ KURUTSUN İNŞALLAH,

  • Kemal

    Gebersin en kısa zamanda inşallah